شاید برای شما مفید باشد کاندوم چیست

کاندوم چیست

رابطه جنسی یکی از اصلی ترین نیاز ها برای هر فردی است که باید به شکل مطلوب و درستی انجام شود. از سوی دیگر امکان دارد در طی رابطه جنسی یکسری بیماری های مختلف به فرد منتقل شود و انجام یک سری نکات بهداشتی می‌تواند در جلوگیری از انتقال این بیماری ها تأثیر بسیار زیادی …

رابطه جنسی یکی از اصلی ترین نیاز ها برای هر فردی است که باید به شکل مطلوب و درستی انجام شود.

از سوی دیگر امکان دارد در طی رابطه جنسی یکسری بیماری های مختلف به فرد  منتقل شود و انجام یک سری نکات بهداشتی می‌تواند در جلوگیری از انتقال این بیماری ها تأثیر بسیار زیادی داشته باشد و بر خلاف تصوری که مردم دارند امکان دارد اشتباهات زیادی در استفاده از کاندوم داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با معرفی کاندوم و انواع آن ها و طریقه استفاده از آنها توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم  پس با ما همراه باشید.

کاندوم چیست و برای چه کاری استفاده میشود

همه ما جعبه های کوچک رنگی رنگی را در داروخانه ‌ها احتمالا دیده ایم. کاندوم ها یکی از محصولات پیش گیری از بارداری هستند که در تمام دنیا به عنوان محصولات مراقبتی استفاده می شوند.

کاندوم را  در فارسی گاهی غلاف هم نامیده می شود. یک پوشش لاتکس مانند است، که بهداشتی است و از تماس مستقیم آلت تناسلی آقایان با خانم ها در زمان رابطه جنسی جلوگیری به عمل می آورد.

این پوشش انعطاف پذیری بالایی دارد. کاربرد اصلی کاندوم پیشگیری از بارداری است؛ همچنین برای جلوگیری از بیماری های مقاربتی  هم کاربرد دارد.

در کاندوم منی مرد کاملاً درون این پوشش لاتکسی می ریزد و به همین دلیل از ورود اسپرم  به درون رحم زن و تشکیل لقاح جلوگیری به عمل می اورد.

از طرف دیگر باید اشاره کنیم که این پوشش از  یک رابطه جنسی غیر ایمن که باعث جلوگیری از بیماری های واگیردار مثل زگیل تناسلی و غیره  هم می شود جلو گیری می کند.

استفاده درست از کاندوم به جلوگیری از تماس مستقیم آلت خانم ها وآقایان و انتقال بیماری ها کمک می کند.

برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که استفاده از کاندوم لذت رابطه جنسی را کم می‌کند اما باید بدانید که ساختار کاندوم به گونه‌ای است که بیش ترین حد لذت را به فرد می دهد و به همین دلیل علاوه ‌بر اینکه تاثیری بر روی کم شدن لذت جنسی ندارد استفاده از آن آرامش خیال و اطمینان را به هر دو طرف می بخشد و لذت جنسی را بیش تر می کند.

انواع کاندوم

انواع کاندوم
انواع کاندوم

کاندوم ها انواع مختلفی دارند که در ادامه قصد داریم در رابطه با آنها توضیحاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر بخواهیم به صورت کلی کاندوم ها را تقسیم بندی کنیم. می‌توان آنها را در دسته کاندوم های مردانه و کاندوم های زنانه قرار دهیم.

کاندوم مردانه

کاندوم های مردانه رایج ترین نوع پوشش های غلافی اند که در بازار موجود هستند. به شکل یک لاتکس نازک لوله شکل بر روی اندام جنسی آقایان در حالت نعوظ قرار می گیرد.

این کاندوم معمولاً یک نوع پوست  اضافی دارد که به عنوان مخزن عمل کند و جلوی ریختن مایع منی در واژن بانوان را خواهد گرفت .

مطالعه بیشتر:  چگونه پریود خود را جلو بیندازیم؟

کاندوم  مردانه معمولاً مقادیر ماده ای در ان وجود دارد به همین دلیل در درمان زود انزالی در آقایان تاثیر منفی می‌گذارد.

این کاندوم‌ها ۹۰ درصد از بارداری‌های راه جلوگیری می کند و در صورت سالم بودن احتمال انتقال بیماری های مسری را به صفر می رساند.

کاندوم های مردانه به نسبت دیگر کاندوم ها قیمت پایین تری دارند و طریقه استفاده آن ها راحت تر است.

در مجموع تصور بسیاری از افرادی که از کاندوم استفاده می‌کنند این است که فقط یک نوع کاندوم وجود دارد اما باید بدانید که کاندوم ها دسته بندی های مختلفی دارند.

کاندوم تاخیری

کاندوم های تاخیری یکی از انواع کاندوم ها برای آقایان است و در طولانی کردن مدت زمان روابط جنسی تاثیر بسیار زیادی می گذارد همچنین آنها برای افرادی که دچار زودانزالی هستند بسیار موثر است و نوعی درمان به حساب می‌آید.

در بسیاری از موارد برخی از آقایان نحوه استفاده از اسپری تاخیری را نمی‌دانند و با مشکل روبرو می‌شوند به همین دلیل به سمت اسپری ها نمی رود و یکی دیگر از دلایلی که استفاده از اسپری تاخیری کمتر هست به دلیل قیمت بالای آن ها نسبت به کاندوم می باشد .

در این شرایط استفاده از کاندوم ها توصیه خواهد شد زیرا در این حالت از ویژگی های پیشگیری کننده و بهداشتی بسیار زیادی برخوردار است.

مدت زمان انزال آقایان را به مراتب بیشتر می‌کند. نحوه استفاده از آن در عملکرد آنها تاثیر زیادی دارد. ماده تاخیری که بنزوکائین نام دارد داخل نوک کاندوم قرار می‌گیرد.

طریقه استفاده درست از کاندوم تاخیری به اینگونه است که نوک آلت تناسلی مرد را به این ماده آغشته می کنند. عصب های آن را کاملا بی‌حس می‌کند.

این بی حسی مدت زمان روابط جنسی را بالا می‌ برد و مرد را دیرتر به ارگاسم می رساند اگر از آن به شیوه درست استفاده نگردد نتیجه غیر مطلوب به همراه می آورد و در زمان به ارگاسم رسیدن خانم ها اختلال ایجاد می کند.

بنابراین در زمان استفاده از کاندوم به مایعی که درون آن وجود دارد دقت کنید که آن مایع باید دقیقاً بر روی آلت تناسلی آقایان ریخته شود.

کاندوم برقی ویبره دار

کاندوم های برقی از دیگر مدل های کاندوم ها به حساب می آید که قیمت ان بسیار مناسب است.

لرزش های الکتریکی بسیار خفیف به سمت آلت تناسلی آقایان قدرت نعوظ را در آن ها را بالا می ‌برد و مشکلات عدم نعوظ را در  آن ها درمان می‌کند این کاندوم معمولا از جنس لاتکس های بسیار مقاوم هستند.

گردش خون را در ناحیه تناسلی را افزایش می دهند این موضوع به افرادی که دچار عدم نعوظ هستند کمک خیلی زیادی می کند.

استفاده صحیح از این کاندوم ها در عملکرد آنها تاثیر خیلی زیادی دارد. طریقه استفاده درست از کاندوم  ویبره دار علاوه بر مزایایی که برای آنها ذکر شده است باعث تحریک بیش تر خانم ها می گردد و زمان به ارگاسم رسیدن آنها را طولانی تر می‌کند.

از آنجا که بیشتر خانم‌ها مدت زمان رابطه جنسی برای ان ها طولانی مدت  است و در برخی از مواقع زود به  ارگاسم می رسند و این کاندوم ها باعث می شوند که زمان به ارگاسم رسیدن آقایان افزایش پیدا کند و در خانم ها کاهش پیدا کند و همین دلیل طریقه استفاده درست از آن ها بسیار مهم است و در اوج لذت جنسی تاثیر گذار می باشد.

مطالعه بیشتر:  اثرات مخرب دیابت در روابط جنسی

این کاندوم ها برای تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش استفاده می گردد و از این رو می‌توان از آن‌ها به همراه یک کاندوم معمولی هم استفاده نمود و از رابطه جنسی نهایت لذت را برد.

کاندوم های زنانه

کاندوم های زنانه یکی دیگر از گروه های اصلی کاندوم به حساب می آید که برخلاف انواع کاندوم های مردانه  که از لاتکس ساخته شده است، این کاندوم ها از جنس پلی اورتان می باشند.

سازگاری بیشتری با محیط داخلی واژن وجود دارد و کمتر از کاندوم مردانه باعث به وجود آمدن حساسیت در درون واژن و دهانه واژن در خانم ها می شود این کاندوم ها به شکل یک کیسه ساخته شده اند.

طول آنها به ۱۷ سانتیمتر می رسد و در حال دخول امکان دارد این اندازه چند سانتی متر باشد. در انتهای این کیسه یک حلقه انعطاف پذیر قرار گرفته است و از وارد شدن کاندوم به درون واژن خانم ها جلوگیری به عمل آید.

این کاندوم بیشتر مناسب خانم ها می باشد که نمی توانند شریک جنسی شان را وادار به استفاده از کاندوم کند و از سوی دیگر برای داشتن یک رابطه سالم و پیشگیری از بارداری از کاندوم های زنانه استفاده کنند تا ایمنی آن ها از بیماری تأمین شود.

این کاندوم ها همچنین جنس نازکتر نسبت به کاندوم های مردانه دارند به همین دلیل تماس با آلت تناسلی زن و مرد در زمان رابطه جنسی بیشتر احساس خواهد شد و سکس با لذت بیشتری اتفاق خواهد افتاد.

البته باید بدانید که قیمت کاندوم های زنانه در مقایسه با کاندوم های مردان به مراتب بیشتر است به همین دلیل رواج استفاده از آنها در بین عموم مردم کمتر شده است.

نحوه استفاده از کاندوم زنانه به این شکل است که فرد کاندوم را در محل واژن خود قرار دهد این کاندوم را می توان در حالت خوابیده نشسته و یا در حالی که پا ها از یکدیگر باز هستند بر لبه دهانه واژن قرار دهند.

برای قرار دادن کاندوم زنانه درون واژن حلقه داخلی را با انگشت شست میانی فشار دهید  و بعد از باز نگه داشتن لبه های داخلی آلت تناسلی آن را به درون واژن فرو کنید بلافاصله بعد از اتمام رابطه جنسی میتواند حلقه بیرونی کاندوم را بکشید و آن را از واژن خارج کنید.

مزایای استفاده از کاندوم

مزایای استفاده از کاندوم
مزایای استفاده از کاندوم

طریقه استفاده درست از کاندوم خیلی زیاد است.  استفاده درست از کاندوم احتمال تشکیل ناخواسته‌ی لقاح را به مراتب کمتر می‌کند.

به کار بردن کاندوم خطر مبتلا شدن به بیماری های واگیردار از فردی به فرد دیگر و بیماری های مقاربتی را کم می کند.

استفاده از کاندوم همانند سایر روش های ضد بارداری در طولانی‌مدت خطر آفرین نیست و کمترین عارضه را دارد .

مطالعه بیشتر:  توضیح پریود برای کودکان

کاندوم یک وسیله در دسترس است که قیمت آن مناسب است و به راحتی در داروخانه ها و فروشگاه ها قابل خرید است.

اگر از کاندوم مردانه درست استفاده شود به طرف  اطمینان را می دهیم که هیچ گونه  مشکل برای او  به وجود نمی آورد.

این محصول تاثیری در کاهش قدرت باروری برای خانم ها ندارد و همانند دیگر داروها برای جلوگیری است و به طرفین رابطه جنسی به ویژه کسانی که بر روی مسائل بهداشتی حساس هستند می توانند حس بسیار خوبی دهد.

معایب استفاده از کاندوم

به دور نخواهد بود که استفاده از وسایل بهداشتی در پیشگیری از بارداری و جلوگیری از اختلالات دیگر و بیماری‌های خاصی بسیار مثمر تمر است.

اگر  کاندوم اشتباه بر روی آلت تناسلی قرار بگیرد می‌تواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد .

استفاده از کاندوم در بعضی از مواقع برای طرفین مخصوص خانم ها می تواند باعث خارش سوزش حساسیت و ضد قارچ ها شود و مدل های گوناگون کاندوم هستند که برخی از آنها حساسیت زا می‌باشد و در داروخانه ها قابل خریداری هستند.

استفاده از کاندوم زمان انزال مردان را بالاتر می‌برد این موضوع باعث ناراحتی و خستگی می شود.

در  بعضی از موارد استفاده از کاندوم تحریک پذیری را کم می کند به همین دلیل میزان رضایتمندی را کمتر می کند استفاده از کاندوم تماس مستقیم آلات تناسلی را  در دو طرف را کمتر می‌کند و باعث کم شدن لذت جنسی  می شود. گذشتن تاریخ انقضای آن ها هم بسیار مهم است. کاندوم می تواند تاثیرات بدی بر روابط جنسی بگذارد اگر تاریخ انقضای ان گذشته باشد خطر بار داری را بالا می برد.

نکات لازم در هنگام استفاده از کاندوم

همانطور به گفته شده رابطه جنسی جز اصول اصلی برای هر فردی است که می تواند تمام ابعاد زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

از سوی دیگر آلت تناسلی از مهمترین اعضای بدن در انسان به حساب می اید.

آلوده شدن و آسیب دیدن الت تناسلی می‌تواند سلامت کل بدن فرد را به خطر بیندازد.

برای کم کردن خطرات احتمالی طریقه استفاده را یاد بگیرید و نکات ایمنی در رابطه با کاندوم را بدانید قبل از استفاده از کاندوم به  اندازه آن توجه کنید و ان ها را چند دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی از جعبه در بیاورید.

از قرار دادن کاندوم در مجاورت گرما و زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

طریقه استفاده درست کاندوم را قبل از آن حتما آموزش ببینید از پاره  نبودن کاندوم اطمینان حاصل نمایید .

از هر کاندوم یکبار استفاده کنید بعد از استفاده از کاندوم ان را در داخل توالت نیاندازید نوع مناسب کاندوم و مناسب با شرایط طرفین انتخاب کنید.

بهترین نوع کاندوم

بهترین نوع کاندوم
بهترین نوع کاندوم

با توجه به تنوع بالای محصولات به وجود آمده به واسطه شرکت های مختلف انتخاب بهترین مارک کاندوم خیلی مهم شده است

که هرکدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و شرایط استفاده از آنها کاملاً یکسان است فقط به لحاظ کیفیت با هم متفاوت شده اند

کاندوم خاردار چیست

کاندوم خار دار شامل دانه دار و بی دانه ها هستند. کاندوم خاردار برای لذت بخشیدن به رابطه جنسی در دو طرف مناسب است ولی بسته به سلیقه و نظر افراد ممکن است این تفاوت که وجود داشته باشد اگر دیگر کاندوم ها شریک جنسی تان را نتواند به اوج لذت برساند  استفاده از این کاندوم خار دار می‌تواند کار شما را راحت تر  کند.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر