شاید برای شما مفید باشد قرص فولیکوژن

قرص فولیکوژن

امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا در گروه‌ های سنی مختلف با مشکلاتی مثل ریزش مو مواجه هستند. متخصصان دلایل مختلفی برای ریزش مو اعلام می‌ کنند که اغلب بر اثر آسیب‌ ها و بیماری‌ های داخلی یا کمبود در بدن اتفاق می‌ افتد. راه‌ های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارد که از …

امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا در گروه‌ های سنی مختلف با مشکلاتی مثل ریزش مو مواجه هستند.

متخصصان دلایل مختلفی برای ریزش مو اعلام می‌ کنند که اغلب بر اثر آسیب‌ ها و بیماری‌ های داخلی یا کمبود در بدن اتفاق می‌ افتد.

راه‌ های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارد که از ساده‌ ترین و البته موثرترین آنها می‌ توان به مصرف قرص فولیکوژن اشاره کرد.

قرص فولیکوژن نوعی مکمل است که به آهستگی ریزش مو را متوقف می‌ کند.

مصرف یک دوره از این قرص باعث بهبود سلامت پوست و مو شده و از آنجایی که دارای متیونین به میزان ۲۵۰ میلی‌ گرم است ریزش مو را متوقف خواهد کرد.

علاوه بر متیونین سیستئین و مولتی ویتامین‌ هایی که در قرص فولیکوژن وجود دارد به تقویت ریشه مو کمک کرده و به مرور زمان باعث قطع دائمی ریزش‌ های غیر طبیعی میشود.

مهمترین و تاثیرگذارترین عنصر در قرص فولیکوژن متیونین نام دارد که یک اسید آمینه ضروری برای بدن است و بدن برای ساخت پروتئین به آن نیاز دارد.

بسیاری از محصولات دارویی که برای رشد و بهبود وضعیت پوست و مو استفاده میشوند و تمامی موادی که جهت بهبود زخم‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند حاوی متیونین هستند.

متیونین با مقادیر محدود در برخی از انواع غذاها مثل مرغ، ماهی، گوشت و محصولات لبنی یافت میشود اما مقدار دریافتی آن از طریق مواد غذایی کافی نبوده و بهتر است که برای برطرف کردن نیاز بدن از مکمل فلیکوژن استفاده شود.

قرص فولیکوژن برای چیست؟

قرص فولیکوژن برای چیست؟
قرص فولیکوژن برای چیست؟

حتماً شما هم شنیده‌ اید که فولیکوژن یکی از مکمل‌ های تاثیرگذار بر بهبود وضعیت پوست و مو است که با تامین بلوک‌ های ساختمانی مورد نیاز بدن به تولید موی سالم کمک می‌ کند و رشد مو افزایش پیدا کرده و استحکام و قابلیت ارتجاعی مو بیشتر خواهد شد.

شاید این سوال در ذهن مصرف کنندگان به وجود بیاید که فولیکوژن چگونه می‌ تواند بر روی ساختار مو اثرگذار باشد.

فولیکوژن یک اسید آمینه ضروری است که برای تشکیل پروتئین در بدن نقش مهمی ایفا می‌ کند همچنین متیونین برای تولید کراتین در بدن ضروری بوده و به مرور زمان سبب تقویت تار مو، ساقه مو و ریشه مو خواهد شد.

مطالعه بیشتر:  درمان ترک پوست

همانطور که گفته شد در قرص فولیکوژن متیونین و سیستئین که هر دو اسید آمینه‌ های ضروری هستند وجود دارد.

این دو عنصر در کنار یکدیگر در تولید گوگرد نقش ایفا کرده و به طور مستقیم سبب حفظ ساختار پوست و مو میشود.

همه کسانی که تمایل دارند برای تقویت وضعیت مو و بهبود اوضاع پوست از فولیکوژن استفاده کنند باید به پزشک مراجعه کرده تا با توجه به سن، جنسیت، وزن و سلامت کلی بدن از دوز متفاوتی از فولیکوژن استفاده کنند.

به طور کلی افراد بالغ می‌ توانند روزانه ۱۵ میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن متیونین استفاده کرده و این مقدار برای سیستئین حدوداً ۵ میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در نظر گرفته میشود.

فراموش نکنید که این دستورالعمل برای همه افراد یکسان نیست و باید برای تاثیر بیشتر این دارو بر سلامت پوست و مو حتماً با متخصصان مربوطه مشورت کنید.

بررسی ترکیبات اصلی قرص فولیکوژن

بررسی ترکیبات اصلی قرص فولیکوژن
بررسی ترکیبات اصلی قرص فولیکوژن

بسیاری از افراد تمایل دارند پیش از مصرف انواع قرص‌ ها و مکمل‌ ها ترکیبات آنها را بررسی کنند تا متوجه شوند که آیا این داروها و مکمل‌ ها برای آنها مناسب است یا خیر.

قبل از هر چیز باید بدانید که قرص فولیکوژن تاثیر مستقیمی بر بهبود وضعیت پوست، مو و ناخن دارد، ترکیبات این قرص‌ به گونه‌ ای است که منجر به تقویت ساختار حساس بدن شده و با تامین نیاز بدن خیلی زود شاهد تغییرات مثبت خواهید بود.

از مهمترین ترکیبات قرص فولیکوژن باید به متیونین اشاره کرد.

این عنصر به میزان ۲۵۰ میلی‌گرم در هر مکمل یافت میشود سیستئین از دیگر ترکیبات تشکیل دهنده قرص فولیکوژن است که به مقدار ۵۰ میلی‌گرم در این مکمل یافت میشود.

در قرص‌ های فولیکوژن زینک اکساید، ویتامین‌ های گروه b و ویتامین ای نیز وجود دارد در این قرص‌ ها ویتامین د۳ و عناصر سلنیوم و مس هم با دوز مشخص موجود می باشد.

این ترکیبات در کنار یکدیگر تاثیرات شگفت‌ انگیزی بر سلامت و استحکام مو ایجاد می‌ کند و به مرور زمان باعث شفافیت پوست شده و منجر به تقویت ناخن‌ های ضعیف و شکننده میشود.

نقش گروه ویتامین‌ های ب در قرص فلیکوژن بسیار پررنگ است به عنوان مثال ویتامین ب ۵ که اصطلاحاً به آن اسید پانتوتنیک می‌ گویند به همراه ویتامین ب ۶ پیریدوکسین ترکیبات مهمی هستند که مستقیماً بر رشد مو اثرگذار می‌ باشند، اما ویتامین ب ۵ به تنهایی در تولید پروتئین کراتین که ساختار مو را تشکیل می‌ دهد نقش ایفا می‌ کند و این مکمل می‌ تواند تاثیر مستقیمی بر کاهش ریزش مو داشته باشد.

مطالعه بیشتر:  ریزش مو

و اما ویتامین ب ۶ در متابولیسم اسیدهای آمینه و تولید انتقال دهنده‌ های عصبی نقش دارد.

این مکمل علاوه بر بهبود سلامت مو از ریزش آن جلوگیری کرده و با حمایت از متابولیسم اسیدهای آمینه کمک می‌ کند تا مو وضعیت بهتری داشته باشد.

زمانی که این ترکیبات به صورت همزمان با یکدیگر مصرف میشوند اثرگذاری بهتری بر ساختار و سلامت پوست و مو ایفا می‌ کنند به همین دلیل است که فولیکوژن یک مکمل شناخته شده و البته محبوب برای بهبود وضعیت مو، پوست و ناخن است.

آیا مصرف قرص فولیکوژن عوارض دارد؟

آیا مصرف قرص فولیکوژن عوارض دارد؟
آیا مصرف قرص فولیکوژن عوارض دارد؟

اگر تمایل دارید تا برای بهبود وضعیت بدن از انواع مکمل‌ های موثر استفاده کنید در این زمینه باید با پزشکان مربوطه مشورت کنید و مصرف هیچ نوع مکملی را نباید به صورت خودسرانه آغاز کنید.

فولیکوژن یکی از مکمل‌ های ایمن برای بهبود وضعیت پوست و مو است و به طور قطعی می‌ تواند با استحکام بیشتر ساختار مو از ریزش و از بین رفتن آنها جلوگیری کند.

اما گزارشاتی در مورد عوارض قرص فلیکوژن اعلام شده است.

سیستئین موجود در قرص فولیکوژن می‌ تواند در برخی از افراد حالاتی مثل تهوع، اسهال و یا درد شکم را به همراه آورد البته سیستئین گاهاً منجر به راش پوستی هم میشود.

اما در پی مصرف متیونین احتمال اینکه افراد با اسهال، استفراغ و تهوع مواجه شوند نیز وجود دارد، اما در کنار آن درد شکم، یبوست و حتی بوی بد بدن نیز شایع است.

از دیگر ترکیبات اصلی قرص فولیکوژن باید به فلز روی اشاره کرد.

اگر افراد دوز بالایی از قرص فولیکوژن را مصرف کنند و مسمومیت با این مکمل اتفاق بیفتد ممکن است در پی مصرف فلز روی تهوع، اسهال، استفراغ و درد شکم اتفاق بیفتد البته در کنار آن سرگیجه، سردرد و از دست دادن اشتها نیز شایع است.

از دیگر عوارض شایع مربوط به مصرف فولیکوژن می‌ توان به واکنش آلرژیک اشاره کرد.

برخی اوقات افراد بعد از مصرف چند دوز از این مکمل متوجه بثورات پوستی یا کهیر میشوند یا آلرژیک به متیونین با قرمز شدن پوست، خارش و کمی تورم همراه است.

مطالعه بیشتر:  جلوگیری از ریزش مو در آقایان

تورم ناشی از مصرف قرص فولیکوژن در صورت آلرژیک به ترکیبات آن معمولاً در صورت، لب‌ ها، گلو یا زبان اتفاق می‌ افتد که نیاز به بررسی و درمان فوری دارد‌.

در پی واکنشات آلرژیک به متیونین موجود در فولیکوژن ممکن است افراد دچار تنگی نفس شوند این وضعیت تهدیدی جدی برای سلامت افراد است و نباید به هیچ عنوان در این شرایط مصرف فولیکوژن را ادامه پیدا کند، البته مصرف فولیکوژن در مواردی باعث تهوع و استفراغ میشود و ممکن است افراد درد معده یا اسهال را تجربه کنند.

گاها این عوارض گوارشی بعد از مصرف چند دوز از این مکمل برطرف میشود اما گاهی اوقات این عوارض با مصرف هر دوز شدت پیدا کرده و به گرفتگی معده و دردهای پیوسته در ناحیه شکم ختم میشود.

این احتمال وجود دارد که با وارد شدن سطح بالایی از مواد مغذی به بدن هضم آن کمی سخت انجام شود و احتمال یبوست یا هرگونه اختلال در سیستم گوارشی وجود دارد.

نکاتی در مورد قرص فولیکوژن

نکاتی در مورد قرص فولیکوژن
نکاتی در مورد قرص فولیکوژن

بسیاری از افراد بعد از مصرف قرص فولیکوژن تغییراتی را در مقدار ادرار و رنگ آن مشاهده می‌ کنند.

از آنجایی که دوز بالای بیوتین، ویتامین ب ۵ و ویتامین ب ۶ به بدن منتقل میشود احتمال تغییر رنگ ادرار وجود دارد این مسئله خطری برای بدن ندارد اما احتمالا تککرر ادرار را به همراه می‌ آورد.

فراموش نکنید که مصرف قرص فولیکوژن به همراه برخی از انواع داروها از اثربخشی آن کاسته و ممکن است جذب آن به درستی انجام نشود، متیونین موجود در قرص فولیکوژن با کلستیرامین تداخل دارویی داشته و مانع از جذب درست متیونین میشود.

این دارو را نباید همزمان با مکمل آهن مصرف کنید، زیرا جذب سیستئین را کاهش داده و تاثیری که انتظار دارید بر بدن اعمال نمیشود.

برای کاهش تداخل دارویی بهتر است که در صورت مصرف قرص فولیکوژن استفاده از آنتی اسیدها را محدود کرده و انواع مکمل‌ های حاوی روی را حداقل دو ساعت قبل یا بعد از آنتی اسیدها مصرف کنید.

با این حال مراقب باشید که باید از مصرف دوز بالای این مکمل خودداری کرده و برای استفاده از آن حتماً با پزشکان مربوطه مشورت کنید و انواع داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید تا زمان و دوز مناسب مصرف قرص‌ فولیکوژن را به شما اعلام کنند.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر