شاید برای شما مفید باشد اعتیاد به رابطه جنسی

اعتیاد به رابطه جنسی

شاید تاکنون دیده باشید که افرادی به رابطه جنسی اعتیاد دارند. اعتیاد به رابطه جنسی می تواند همانند سایر اعتیاد ها مثل اعتیاد به تریاک هروئین الکل رفتارهای مخرب در فرد ایجاد کند. اعتیاد به رابطه جنسی در بسیاری از مواقع تشخیص داده نخواهد شد. در نتیجه ممکن است دیر درمان شود و باعث گردد …

شاید تاکنون دیده باشید که افرادی به رابطه جنسی اعتیاد دارند. اعتیاد به رابطه جنسی می تواند همانند سایر اعتیاد ها مثل اعتیاد به تریاک هروئین الکل رفتارهای مخرب در فرد ایجاد کند.

اعتیاد به رابطه جنسی در بسیاری از مواقع تشخیص داده نخواهد شد. در نتیجه ممکن است دیر درمان شود و باعث گردد که زندگی فرد و اطرافیانش تحت تاثیر قرار بگیرد و با مشکلات زیادی روبرو شود.

در این مطلب در رابطه با اعتیاد در رابطه جنسی توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.  نشانه ها و علائم آن را مورد بررسی قرار می دهیم.  تا بتوانید تا حدودی با آن مقابله کنید، پس برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را تا انتها مطالعه بفرمایید.

اعتیاد جنسی می‌تواند اعتیاد به سکس  باشد. همچنین عدم کنترل انگیزه های جنسی و کار های مرتبط با رابطه جنسی می ‌باشد در حالی که انگیزه های جنسی حالت طبیعی دارند اعتیاد می تواند رفتارهای هنجارشکنانه داشته باشد که بیش از حد انجام می‌شود و به صورت منفی در زندگی هرکسی تأثیر می‌گذارد.

اگرچه اعتیاد به رابطه جنسی می تواند یک اصطلاح رایج باشد ولی در میانگین های آماری و روانی اعتیاد جنسی بسیار شایع شده است. این تحقیقات نشان می‌دهد رفتارهای جنسی قبل از سکس به حد زیادی می تواند قابل کنترل باشد.

در اعتیاد به رابطه جنسی رفتار های جنسی و افکار های منفی می تواند کانون اصلی زندگی را تحت تاثیر قرار دهد. این امر می‌تواند فرد را وادار کند که رابطه جنسی را  به صورت کامل ترک کند و مشکلات دیگری به همراه دارد.

مطالعه بیشتر:  تاثیر اسپری و قرص تاخیری روی بدن

می ‌تواند رفتارهای جنسی و وسوسه های مختلف را در زندگی فرد به وجود بیاورد. حتی اگر این هدف فرد نباشد ولی نمی تواند آن را کنترل کند به عبارتی فرد دیگر  به اعتیاد جنسی مبتلا شده است .

البته باید بدانید که انواع اعتیاد جنسی وجود دارند.

  • خود ارضایی
  • خیالات جنسی بدن
  • چشم چرانی
  • تماشای پورنو گرافی

همه این ها از اعتیاد جنسی به حساب می ایند. معتادان جنسی امکان دارد بین  فعالیت های روزانه شان مدام به فکر روابط جنسی شان باشد و آنها نمی‌توانند نیازشان را به صورت خاصی  ارضا کنند.

به همین دلیل دچار تنش می شوند این رفتار جنسی اجباری می تواند عواقب زیادی را به همراه بیاورد در نتیجه لازم است بدانید که اعتیاد جنسی به انتخاب شخصی فرد شکل نگرفته است فقط ممکن است طی مسائل مختلفی فرد عادت به تکرار روابط جنسی کند.

رفتار جنسی اجباری چیست

رفتار جنسی اجباری چیست
رفتار جنسی اجباری چیست

اختلال رفتار جنسی اجباری شرایطی می باشد که در آن فرد می‌تواند رفتار جنسی اش را به صورت کامل مدیریت کنند.

اعتیاد  جنسی مداوم در کار حفظ روابط و تکامل فعالیت های روزمره فرد اختلال ایجاد می نماید و رفتار اجتماعی جنسی را اعتیاد جنسی می نامند.

با این حال انجمن های آمریکایی مربیان حرفه ای را در این زمینه پرورش داده اند تا بتوانند تا حدودی اذیت جنسی و اعتیاد به پورن  را تا حدودی کاهش دهند.

در بررسی که در سال ۲۰۱۴ انجام شد حدود ۶ درصد افراد در ایالات متحده آمریکا به این اعتیاد مبتلا بودند. اما با این وجود افراد دارای توانایی کم تری در رابطه با میل جنسی خود دارد ولی نمی‌توان آن را کنترل کرد.

مطالعه بیشتر:  باکره بودن یعنی چه؟

امکان دارد شما نیز دچار اختلال در رفتار جنسی اجباری شده باشید اختلال رفتار جنسی اجباری به عنوان اعتیاد به سکس زیاد می باشد.

با این حال اعتیاد به سکس می‌تواند در یک بیماری به صورت رسمی به واسطه اعضای جامعه پزشکی در کل دنیا قرار بگیرد. اگرچه تشخیص اعتیاد  زیاد امری سخت است اما هر دوی آنها می توانند زندگی فرد را ویران کند و عواقب و عوارض جبران نا پذیری به همراه داشته باشد.

امکان دارد بسیاری از مردم بپرسند که اعتیاد به این رابطه جنسی می تواند حقیقت داشته باشد یا خیر.

در واقع باید بدانید که این یک واقعیت چالش برانگیز برای تمامی افراد در طول زندگی‌شان است. شامل انواع رفتار ها و تخیلات پیچیده بسیار شدیدی است که به صورت ناخواسته در فکر فرد جایگزین می‌شود اگر چه این شرایط قابل کنترل نیست اما با کمک یک روان درمانگر می توان آن را کنترل کرد.

فعالیت های تکراری جنسی به کانون اصلی زندگی فرد تبدیل می ‌شود تا جایی که فرد از مراقبت شخصی علایق و بهداشت فردی غافل می شود.

فرد رفتار جنسی پرتکرار را علیرغم پیامدهای نامطلوب انجام دهد و از آن رضایت دارد تلاش های بی شمار و ناموفق برای کم شدن رفتارهای جنسی و عدم کنترل شدید جنسی و رفتارهای ناشی از آن برای مدت‌های طولانی ادامه پیدا می‌کند و فرد را ناراحت می کند.

اختلال  مداوم مثل پریشان شدن

اختلالات عملکرد

اختلال فهم

اختلالات در وضعیت اجتماعی خانوادگی تحصیلی شغلی همه این ‌ها می‌تواند زمینه‌ساز به وجود آوردن مشکلات فراوانی شود.

مطالعه بیشتر:  واژینیسموس چگونه درمان می شود؟

و یکی از دشواری های شناسایی اعتیاد جنسی می‌باشد که نمی‌توان آن را در حد استاندارد و نرمال حفظ کرد و برای این میل جنسی هیچ گونه حد و مرز وجود ندارد.

لذت بردن از رابطه جنسی به شما نشان دهنده اعتیاد به رابطه جنسی نخواهد بود رابطه جنسی سالم با لذت همراه است.

نشانه های یک معتاد به رابطه جنسی چیست

نشانه های یک معتاد به رابطه جنسی چیست
نشانه های یک معتاد به رابطه جنسی چیست

این نشانه ها می تواند به طرق متفاوتی مثل جسمی عاطفی خود را نشان بدهند. برای تشخیص درست اعتیاد جنسی ، درمانگر و یک روانشناس معتبر می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و فرد را درمان کند.

این نشانه ها همانند افکار جنسی وسواسی صرف وقت زیاد برای روابط جنسی احساس شان و افسردگی اختلال در زندگی روزمره خود ارضایی های بیش از حد خیانت درگیر شدن در رفتار های پرخطر یا نامناسب ارتکاب جرایم جنسی جنایی همراه باشد که هر کدام از آنها و شاخه‌های متعددی دارند.

در رابطه با ارتکاب جرایم جنسی می‌توان به تجاوز جنسی یا آزار و اذیت کودکان اشاره نمود که همه این ها می توانند از یک اعتیاد جنسی بسیار کم خطر به وجود اید  و در حالت پیشرفته به تجاوز ختم شود. نشانه های اعتیاد در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اگر احساس می کنید شریک جنسی شما به سکس اعتیاد دارد بهتر است سریع تر به درمان ان اقدام کنید.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر