شاید برای شما مفید باشد انواع مشکلات جنسی مردان و زنان

انواع مشکلات جنسی مردان و زنان

مشکلات جنسی یکی از مهمترین دلایل پاشیده شدن خانواده‌ها است. که افرادی از لذت جنسی برخوردار نباشند نمی‌توانند شریک جنسی خود را راضی نگه دارند و ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل می‌تواند به مرور زمان باعث به وجود آمدن مشکلاتی در زندگی آن ها شود این مشکلات مختص یک جنس خاص نیست و در …

مشکلات جنسی یکی از مهمترین دلایل پاشیده شدن خانواده‌ها است. که افرادی از لذت جنسی برخوردار نباشند نمی‌توانند شریک جنسی خود را راضی نگه دارند و ارتباط برقرار کنند.

به همین دلیل می‌تواند به مرور زمان باعث به وجود آمدن مشکلاتی در زندگی آن ها شود این مشکلات مختص یک جنس خاص نیست و در آقایان و خانم ها قابل مشاهده است .

امکان دارد هرکسی در طول زندگی خود با این مشکل دست و پنجه نرم کند. وجود چنین مشکلات جنسی باعث می‌شود که فرد احساس تنهایی و وحشت و ترس و شرمندگی کند و اعتماد به نفسش از دست برود و به همین دلیل می‌تواند برای رفع آن اقدام نمایند.

بنابراین افرادی که بیماری های جنسی خاصی دارند می‌توانند به صورت طولانی مدت درمان شوند و کاملا از روابط جنسی لذت ببرند. داشتن مشکل در رابطه جنسی امری طبیعی است و امکان دارد هر فردی در طول مدتی از زندگی خود ان را تجربه نماید.

این مشکلات در طی دلیل های متعددی ایجاد می شود که از جمله آنها :

می‌توان به استرس اضطراب و افسردگی اشاره کرد.

استرس باعث می گردد که میل جنسی کم شود . مشکلات جنسی در زن و مرد اگر درمان نشود بسیار خطرناک است این مشکلات را افراد باید شناسایی کنند و به درمان ان بپردازند . درمان ان امروزه توسط تراپیست ها و سکس تراپیست ها صوررت می گیرد.

در رابطه با انواع مشکلات جنسی در خانم ها و آقایان توضیحاتی را در خدمت شما عزیزان قرار داده ایم پس با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر:  کاندوم چیست

انواع مشکلات جنسی مردان

انواع مشکلات جنسی مردان
انواع مشکلات جنسی مردان

مشکلات جنسی که در آقایان ایجاد می‌شود امکان دارد ریشه  در مشکل روانی داشته باشد. آقایان امکان دارد انزال زودرس و اختلالات در ارگاسم و کم توانی جنسی و عدم نعوظ را تجربه کنند.

ورم و التهاب بیضه

ضایعات تناسلی

بیماری های پوستی و درد جنسی در آقایان بسیار کم تر از خانم ها دیده می شود، ولی در مردان نیز وجود دارد.

ناتوانی های جنسی زمانی که خون به درستی به قسمت آلت تناسلی نمی رسد و در آنجا به گردش در نمی آید ممکن است به وجود بیاید.

معمولا کسانی که چاق هستند و چربی اضافه در اطراف ناحیه تناسلی آن ها وجود دارد بیشتر دچار این مشکل می شوند و نعوظ در آنها اتفاق نمی‌افتد.

وقتی چربی خون بالا می رود رگ ها و دچار انسداد می‌شوند و همچنین باعث گرفتگی عروق می‌شوند و به همین دلیل خون کافی به سمت آلت نخواهد رسید.

آلت تناسلی دچار التهاب نخواهد شد و ناتوانی جنسی به صورت مستقیم می تواند تاثیر بگذارد .

هرچه سن بالاتر برود احتمال مبتلا شدن ناتوانی جنسی بالاتر می‌رود. از جمله سایر مسائلی که باعث به وجود آمدن مشکلات جنسی در آقایان می شود  میتوان به:

  • تومور های الت تناسلی
  • فشار بالای خون
  • دیابت
  • ناهنجاری‌ های مادرزادی
  • مشکلات قلبی و عروقی
  • سندروم پای بی قرار و دیگر چیز ها اشاره کرد.

برای رفع مشکلات لازم است یک برنامه غذایی صحیح را در رژیم بگنجانید و در طول روز فعالیت داشته باشید.

همچنین مواد مخدر مشروبات الکلی سیگار همه این ها به صورت مستقیم برمیزان نیاز رابطه جنسی تاثیر می گذارد. این مشکلات در  مردان بسیار شایع شده است. یکی از مواردی که این مشکلات را زیاد تر می کند و درمان ان سخت تر می شود، خود ارضایی در مردان است.

مطالعه بیشتر:  درمان های خانگی غلظت خون

 تمایل جنسی کم

 تمایل جنسی کم
تمایل جنسی کم

کم بودن میل جنسی که یکی از مشکلات در آقایان و خانم ها  است. میزان بی میل جنسی در آقایان بسیار کمتر است و درصد آنها نسبت به خانم ها کمتر می باشد، وقتی میل جنسی فردی کم می شود شخص نیازی به انجام رابطه جنسی نخواهد داشت.

اگر هم رابطه برقرار کند می تواند به اوج برسد. کم بودن میل جنسی در آقایان با کم شدن ترشح هورمون ها مثل تستسترون همراه است.

مشکلاتی از قبیل کم شدن مدت خواب و استرس و دیگر موارد به صورت مستقیم بر روی ترشح هورمون تستسترون تاثیری می گذارد.

در حالی که فرد  به کاهش میل جنسی دچار شود و بهتر است  آن را جدی بگیرد. دلیل آن هم این است که کم شدن میل جنسی علاوه بر مشکلاتی که در پی کم شدن میل جنسی به همراه می اورد فرد را مبتلا به  دیابت نوع ۲ می کند.

علاوه بر کم شدن ترشح هورمون تستسترون عوامل دیگری مثل مشروبات الکلی افسردگی بیماری سیستماتیک اختلالات جنسی و…. از این مشکل به وجود می آید.

برای درمان کم بودن میل جنسی باید دلیل به وجود آمدن این مشکل را بفهمید برای مثال ممکن است  میل جنسی کم  بر اثر مشاهده روانی برایتان به وجود بیاید باید با یک مشاور صحبت کنید و بهتر است درمان را نزد یک پزشک کاربلد اغاز کنید.

اختلال در ارگاسم

از دیگر مشکلاتی که برای آقایان می‌توانند به وجود اید.  خارج نشدن مایع منی در زمان برقراری رابطه جنسی و اختلال ارگاسم است.

این اختلال می تواند باعث شود که فرد به صورت کافی تحریک نشود. دلیل زیادی دارد از جمله آنها می‌توان به افسردگی و مسدود بودن آلفا و اختلالات روانی در آن اشاره کرد. بیماری ام اس هم تاثیر  مستقیمی بر روی این عملکرد می گذارد.

مطالعه بیشتر:  راه های تشخیص و درمان ناباروری در مردان

انواع مشکلات جنسی در خانم ها

مشکلاتی که در خانم ها ایجاد شود امکان دارد روی کیفیت زندگی آنها تاثیر بگذارد .طبق تحقیقاتی که انجام شده است بسیاری از زندگی ها به دلیل همین مشکلات از هم پاشیده شده اند و در زندگی زناشویی مشکل جنسی به شدت تاثیرگذار هستند.

از جمله شایع ترین آن ها می توان به کم شدن میل جنسی و امیزش  های دردناک و گرفتگی واژن عضلات که به آن ها واژینیسموس گفته می شود، اشاره کرد.

نرسیدن به اوج لذت جنسی

نرسیدن به اوج لذت جنسی
نرسیدن به اوج لذت جنسی

لذت جنسی برای هر زن می تواند به دور از دسترس شده باشد.  لذت جنسی رابطه مستقیمی با شریک جنسی دارد. شریک جنسی باید تمامی مراحل را پشت سر بگذارد تا بتواند خانم را به اوج لذت جنسی برساند.

بعضی از مواقع خانم ها قبل از اینکه به ارگاسم برسند از رابطه جنسی لذت می برند و زمانی به ارگاسم می رسند، دچار دردهای شدید می‌شوند که از دلایل آنها می‌توان به افسردگی معاشقه و تجربه رابطه جنسی ناخوشایند و ناکافی هم اشاره نمود.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر