شاید برای شما مفید باشد تبخال تناسلی

تبخال تناسلی

اطلاعاتی در مورد تبخال تناسلی امروزه بسیاری از متخصصان به افراد توصیه می‌ کنند که از اندام تناسلی خود مانند دیگر قسمت‌ های بدن مراقبت کنند و هرگونه عامل بیماری را به طور کامل دور نگه دارند. هر گونه میکروب و باکتری به قسمت تناسلی افراد می‌ تواند آسیب ها و بیماری های بسیار سخت …

اطلاعاتی در مورد تبخال تناسلی

امروزه بسیاری از متخصصان به افراد توصیه می‌ کنند که از اندام تناسلی خود مانند دیگر قسمت‌ های بدن مراقبت کنند و هرگونه عامل بیماری را به طور کامل دور نگه دارند.

 هر گونه میکروب و باکتری به قسمت تناسلی افراد می‌ تواند آسیب ها و بیماری های بسیار سخت و سنگینی را به همراه داشته باشد.

  قطعاً با بروز آسیب‌ های مختلف، فرد باید دوره درمان سنگینی را باید طی کند تا بتواند سلامت اولیه خود را به دست آورد.

 یکی از بیماری های شایع در بین افراد تبخال تناسلی می باشد. توجه داشته باشید که تبخال تناسلی حاصل نوعی ویروس است که در سایر اندام‌ های بدن بروز پیدا می‌ کند،.

تبخال در نواحی مختلف بدن با سرعت بالاتری بهبود پیدا می‌ کنند اما اگر دچار تبخال تناسلی شوید قطعا به درمان بیشتری نیاز داشته و ممکن است در صورت عدم رسیدگی مناسب آسیب‌ های مختلفی را برای دیگر اندام های داخلی به همراه داشته باشد.

 در هر صورت هر گونه ضایعه و عارضه‌ ای که غیر طبیعی باشد باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد  تا از آسیب های بیشتر جلوگیری شود.

یکی از نکاتی که در مورد تبخال تناسلی باید بدانید این است که این بیماری عفونی می باشد و در چنین شرایطی فرد به به راحتی به ویروس تبخال مبتلا خواهد شد.

 البته بیماری تبخال تناسلی از راه آمیزش جنسی منتقل میشود و می تواند زخم کوچک و البته دردناک را در نواحی مختلف بدن ایجاد نماید.

تبخال تناسلی با قرمزی و درد در نواحی مختلف بدن همراه است که نهایتاً به صورت تاول های بسیار کوچک نمایان خواهد شد.

 این تبخال های کوچک حاوی ترشحاتی هستند که می توانند برای افراد بسیار آزار دهنده باشند و زخم های به جا مانده از تبخال تناسلی معمولا دردناک خواهند بود.

مطالعه بیشتر:  هفته چهاردهم بارداری

در صورت عدم درمان و رسیدگی به موقع خطرات بیشتری را برای سلامت افراد به همراه داشته باشند.

روش های مناسب برای درمان تبخال تناسلی

روش های مناسب برای درمان تبخال تناسلی
روش های مناسب برای درمان تبخال تناسلی

زمانی که فرد با علائم اولیه تبخال تناسلی به مراکز درمانی مراجعه می‌ کند، متخصصان ابتدا معاینات و چکاپ های لازم را انجام می‌ دهند تا از وجود تبخال تناسلی مطمئن شوند.

در صورت وجود چنین عارضه ای متخصصان به افراد توصیه هایی می کنند که چند مورد از مهمترین آنها را در ادامه مطلب برایتان بازگو خواهیم کرد.

 لازم است بدانید که تبخال تناسلی می تواند احساس درد و سوزش زیادی برای افراد به وجود آورد که در چنین شرایطی متخصصان مسکن های مناسب با وضعیت جسمانی فرد را تجویز می کند.

در صورت بروز درد می توانند مسکن‌ ها را در روزهای مشخص شده و طی زمان بندی معین توسط پزشک مصرف نمایند.

 توجه داشته باشید که مسکن‌ ها علاوه بر کاهش درد و سوزش می توانند التهاب زخم ها را نیز کاهش دهند.

 هنگام لمس تاول ها و زخم های ناشی از تبخال تناسلی، دست های خود را قبل و بعد از آن به خوبی شستوشو دهید زیرا دست‌ های آلوده می‌ تواند دیگر قسمت های بدن شما را به تبخال تناسلی مبتلا کند.

 توجه داشته باشید که روزانه باید با استفاده از شوینده های مخصوص ناحیه تناسلی خود را شستشو دهید تا روند بهبود تبخال ها و زخم ها با سرعت بالاتری همراه شود.

متخصصان استفاده از صابون های عطر دار و دارای اسانس شیمیایی را برای افراد ممنوع می‌ کنند و توصیه می‌ کنند که از ژل مخصوص استفاده کنید.

 همواره باید بدانید که شستشوی بیش از حد ناحیه تناسلی باعث میشود که زخم‌ های شما بیش از حد خشک شوند که نهایتا شرایط برای عود مجدد و خونریزی آنها فراهم خواهد شد.

مطالعه بیشتر:  درد زیر شکم در بارداری

همواره توجه داشته باشد که پس از هر بار شستشوی ناحیه تناسلی بهتر است با  یک دستمال لطیف رطوبت را به طور کامل خشک کنید و یا از سشوار با باد سرد استفاده نمایید.

 همچنین بهتر است که برای بهبود زخم ناشی از تبخال تناسلی از لباس‌ های نخی و آزاد استفاده کنید  زیرا تعریق بیش از حد و تماس تبخال تناسلی با البسه پلاستیکی می تواند باعث ایجاد زخم های شدیدتر شود و بهبود آنها را نیز با تأخیر مواجه می‌ کند.

البته باید بدانید که در صورت بروز تبخال تناسلی ممکن است هنگام ادرار کردن دردی بسیار زیادی را تجربه کنید که در چنین شرایطی می توانید با استفاده از آب ملایم روند خروج ادرار را کمی راحت تر نمایید.

محل ایجاد تبخال تناسلی

محل ایجاد تبخال تناسلی
محل ایجاد تبخال تناسلی

به طور کلی اندام تناسلی همه افراد از حساسیت ویژه‌ ای برخوردار است و همواره باید نسبت به سلامت آنها توجهی ویژه داشته باشید.

 باید بدانید که برخی از آسیب‌ ها مانند تبخال تناسلی معمولا در قسمت‌ های حساسی مانند کشاله ران و یا محل خروج ادرار نمایان خواهد شد.

البته به طور معمول تبخال تناسلی در مقعد و قسمت‌ های خارجی دستگاه تناسلی نیز بروز پیدا می کند. باید بدانید که تبخال تناسلی در هر جایی از بدن که نمایان شود.

باید سریعاً روش‌ های مناسب برای درمان آنها انجام گردد در غیر این صورت ممکن است به دهانه رحم رسیده و اندام های داخلی را نیز مبتلا کند.

 تبخال تناسلی در شمار بیماری‌ های ویروسی قرار دارد و فرد می‌ تواند این عارضه را به شریک جنسی خود منتقل کند. توجه داشته باشید که آلت تناسلی در هر منطقه ای که ایجاد شود.

خطرات و عوارض بسیار زیادی به همراه خواهد داشت و اگر این زخم ها در نواحی سطحی باشند بهبود آنها سریع تر و بهتر پیش می‌ رود.

 در هر صورت به محض اینکه متوجه بروز تبخال تناسلی میشوید باید روش‌ های درمانی و پیشگیری از شدت گرفتن آن را نیز انجام دهید.

مطالعه بیشتر:  افزایش کیفیت تخمک در بانوان

  زمانی که تبخال تناسلی به اندام های داخلی مانند دهانه رحم برسد می‌ تواند خطرات جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد.

چند روش کاربردی برای پیشگیری از فعال شدن مجدد تبخال تناسلی

چند روش کاربردی برای پیشگیری از فعال شدن مجدد تبخال تناسلی
چند روش کاربردی برای پیشگیری از فعال شدن مجدد تبخال تناسلی

با توجه به گفته و توصیه پزشکان اگر افراد بتوانند شرایط جسمانی خود را در وضعیت ایده‌ آل نگه دارند، از بروز مجدد تبخال تناسلی در امان خواهند بود.

به طور کلی دور ماندن از اضطراب و استرس‌ های بسیار شدید می تواند سلامت جسمانی شما را تضمین نماید.

 استراحت کافی و خواب درست، همچنین داشتن رژیم غذایی سالم و منظم به سلامت شما کمک شایانی کرده و از بروز متعدد آسیب های ویروسی مانند تبخال تناسلی جلوگیری خواهد کرد.

مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ای می تواند هرگونه ضعف سیستم ایمنی بدن شما را بهبود ببخشد.

 همچنین ترک سیگار، الکل و دخانیات در کنار یکدیگر می‌ توانند از فعال شدن دوباره تبخال تناسلی جلوگیری نمایند. بهتر است مراقبت های اصولی را در برقراری رابطه جنسی انجام دهید.

استفاده از کرم‌ های ضد آفتاب و عدم مواجهه با نور مستقیم خورشید می‌ تواند سلامت سایر اندام های بدن شما را نیز تضمین نمایند.

 رعایت همه اصول ذکر شده می توانند از بروز تبخال تناسلی جلوگیری کرده و سلامتی شما را نیز تضمین خواهد کرد.

نکته حائز اهمیتی که همه افراد به ویژه بانوان و آقایان با شروع رابطه جنسی باید رعایت کنند، این است که بهداشت فردی می‌ تواند سلامت جسمانی آنها را تضمین نمایید.

 توجه داشته باشید که هرگونه آسیب در نواحی خارجی بدن اگر درمان نشود می‌ تواند به مرور زمان اندام های داخلی را نیز درگیر کند.

درمان‌ های سخت و سنگین تری را برای افراد به همراه خواهد داشت. به طور کلی بهتر است که پیش از بروز آسیب ها و بیماری های مختلف روش‌ های مناسب را برای پیشگیری انجام دهید تا در طولانی مدت با درمان های سنگین و پر عارضه مواجه نشوید.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر