شاید برای شما مفید باشد جفت پایین

جفت پایین

جفت پایین هنگامی که نزدیک زایمان می ‌شود ممکن است جنین بخشی از دهانه رحم را بپوشاند و باعث شود که در نزدیکی رحم قرار بگیرد و همه این موارد باعث می‌شود که منجر به خونریزی شود و مادر با دیدن این صحنه معمولاً ترس زیاد او را فرا می گیرد. بنابراین تیکه به پایین …

جفت پایین

هنگامی که نزدیک زایمان می ‌شود ممکن است جنین بخشی از دهانه رحم را بپوشاند و باعث شود که در نزدیکی رحم قرار بگیرد و همه این موارد باعث می‌شود که منجر به خونریزی شود و مادر با دیدن این صحنه معمولاً ترس زیاد او را فرا می گیرد.

بنابراین تیکه به پایین بودن جفت می شوند نمی توانند طبیعی و جدا شوند و باید سزارین انجام شود.

در سه ماهه اول هنگامی که جفت در دهانه رحم قرار می گیرد هیچ گونه نگرانی نباید بگیرید زیرا در سه ماه اول طبیعی است و به مرور زمان جنین بزرگتر می گردد و همین باعث می گردد که فاصله زیادی بین جفت قرار بگیرد.

پایین بودن جفت باعث سقط جنین می گردد. مادر باید استراحت کافی و نسبی داشته باشد و از فعالیت‌ های غیر ضروری دوری کند.

همچنین اگر تحرک جنسی و نزدیکی نداشته باشید بهتر است هیچ گونه فعالیت زیاد مثل بالا رفتن و دویدن نداشته باشید.

هیچ گونه استرس و اضطراب نداشته باشید اگر تمام این مسائل را رعایت کنید باعث می گردد که بچه شما سالم به دنیا بیاید و برای سلامت شما و جنین اتفاقی نیفتد.

همانطور که می دانید جفت یکی از اندام های مهم و حیاتی برای جنین است که باعث می ‌شود از طریق جفت اکسیژن و مواد غذایی به جنین انتقال پیدا کند و همچنین جفت اگر دچار مشکلات شود کودک ممکن است خفه شود و منجر به مرگ کودک می‌ شود.

بنابراین جفت یکی از قسمت های مهم در رحم مادر و جنین است بنابراین هنگامی که فهمیدید باردار شده اید بهتر است هرچه زودتر به پزشک متخصص بروید.

مسائل تان را با او در میان بگذارید تا به جفت‌ پایین مبتلا نشوید اما اگر به جفت ‌پایین مبتلا شده اید اصلا جای نگرانی نیست.

امروز در این مطلب می خواهیم شما را با پایین بودن جفت و همچنین نکاتی راجع به جفت پایین آشنا کنیم.

مطالعه بیشتر:  پرینورافی و رضایت جنسی

بنابراین برای اطلاعات بیشتر به شما توصیه می کنیم متن زیر را تا انتها مطالعه نمایید تا با ویژگی های منحصر به فرد آن آشنا شوید.

برای پایین بودن جفت چه کار باید کرد

جفت پایین
جفت پایین

پایین بودن جفت یکی از مسائل بسیار مهم در بارداری به حساب می ‌آید و در این مقاله ما می خواهیم شما را با نکات احتمالی راجع به پایین بودن جفت آشنا کنیم.

بنابراین بهتر است تمام نکات راجع به پایین بودن جفت را بدانید و اگر آن را کنترل کنید و از به وجود آمدن خطرات احتمالی در بدن شما و نوزاد شما جلوگیری می کند.

بهتر است در زمان بارداری مدت زمان طولانی روی زمین قرار نگیرید و از توالت ایرانی استفاده نکنید.

بهتر است از سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید تا جفت بالا بیاید و همچنین اگر پزشک برای شما استراحت مطلق نوشت را انجام دهید.

همچنین بهتر است در حد امکان به دنبال زایمان طبیعی باشید تا زایمان سزارین زیرا زایمان طبیعی دردش و فقط یکبار است و همان لحظه احساس می شود و بعد از زایمان از بین می رود اما سزارین دردش بسیار زیاد است.

تنها چند روز طول می‌کشد تا جای زخم و بخیه خوب شود. همچنین اگر جفت ‌پایین دارید اصلاً وسایل سنگین مثل میز کمد و غیره را جابجا نکنید.

از مصرف داروهای انقباضی در بارداری خودداری کنید از ورزش های پر تحرک مثل دویدن خودداری کنید زیرا باعث سقط جنین می گردد.

اگر وزنتان بالا رفته است نگران نباشید به پزشک متخصص تان بگویید که متناسب با وزن شما برای شما تغذیه مناسب بگیرد.

هنگامی که می خوابید به شکم یا تخت قرار نگیرید حتماً بین پاهای تان یک کوسن و بالش قرار دهید و پاهایتان را روی هم نیندازید زیرا باعث می‌شود که پاهای تان به هم ساییده شود بنابراین استرس و اضطراب را از خود کم کنید استرس منجر به پایین بودن جفت می شود.

مطالعه بیشتر:  هفته چهلم بارداری

عوارض جفت پایین

جفت پایین
جفت پایین

عوارض جفت پایین بسیار زیاد است و ممکن است خطرات زیادی را به همراه داشته باشد.

مثلاً منجر به افزایش خونریزی در حین حاملگی شود و منجر به زایمان زودرس شود معمولاً جنین هایی که در هفت ماهگی به دنیا می آیند یکی از عوامل زود به دنیا آمدن آن ها پایین بودن سر آنها است و جفت آنها پایین است افرادی که عوارض جفت پایین دارند احتمال خطر چسبندگی جفت در آنها بیشتر است.

ممکن است کودک از جفت خیلی سریع جدا شود که منجر به خطرات زیادی می شود.

باعث افزایش خطر زایمان زودرس می گردد ممکن است در حین بارداری مادر در بیمارستان بستری شود و زایمان سختی را سپری کند.

بنابراین برای اینکه جلوی این عوارض را بگیرید بهتر است قبل از بارداری یا در حین بارداری آگاهی خود را بالا ببرید زیر نظر پزشک ورزش کنید سعی کنید وزنتان کم باشد زیرا اضافه وزن یکی از عوامل اصلی جفت پایین است که در مواردی منجر به مرگ کودک می گردد.

بهتر است از داشتن رابطه جنسی با شریک جنسی خود اجتناب کنید.

فعالیت‌ های سنگین انجام ندهید اگر سر کار می ‌رود بهتر است از هفته دوم بارداری مرخصی بگیرید و بعد در وقوع خونریزی حتماً به پزشک اطلاعات عفونت در بدن می شود.

اگر گروه خونی شما آ منفی، ب منفی آب و بی منفی است باید زیر نظر پزشک آمپول روگام را تزریق کنید.

درسته افرادی که گروه خونی منفی دارند نسبت به افرادی که گروه خونی مثبتی دارند احتمال اینکه به گفته پایین جفت شوند بسیار زیاد است.

مطالعه بیشتر:  عفونت ادراری در کودکان

معنای پایین بودن جفت چیست

در نزدیکی زمان زایمان ممکن است قسمتی از دهانه رحم را با استفاده از جفت بپوشاند و همچنین نزدیکی در این رابطه منجر به پوشانده شدن دهانه رحم می شود که این موضوع ممکن است مورد آزار و اذیت افراد زیاد قرار بگیرد و اگر به آن رسیدگی نشود سقط جنین را به همراه دارد.

بنابراین بهتر است زایمان طبیعی در این مواقع انجام نگیرد و معمولا افرادی که به جفت پایین دچار هستند از سزارین استفاده می کند.

جای هیچ گونه نگرانی نیست امروزه با پیشرفت علم و فناوری بسیاری از افرادی که به جفت ‌پایین دچار هستند درمان شده‌اند.

بنابراین اگر مادر کارهای ممنوعه را انجام دهد احتمال اینکه جفت در قسمت پایین قرار بگیرد بیشتر است و ممکن است ما در زایمان سختی را سپری کند.

خطرهای پایین بودن جفت در بارداری

جفت پایین
جفت پایین

ممکن است اکسیژن کافی به جنین نرسد و همچنین اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است باعث به وجود آمدن زایمان زودرس شود.

بهتر است تمام ماه ها هر دو هفته یکبار به سونوگرافی مراجعه شود زیرا در سونوگرافی میزان جفت جنین پایین یا بالا را نشان می ‌دهد و اگر خطر او و مادر را تهدید کند را مشخص می سازد.

تشخیص پایین بودن جفت امروز با روش سونوگرافی صورت می گیرد و معمولاً هفته بیستم تا سی‌ام بارداری به مشخص می شود که آیا سر جفت پایین است یا نه و همچنین اگر دهانه رحم را مسدود کرده باشد.

منجر به سزارین می گردد همچنین با استفاده از سونوگرافی واژن مشخص می گردد که اندازه سر جنین چقدر است و آیا می توان با استفاده از زایمان طبیعی به دنیا بیاید یا خیر بنابراین امروزه روش های مختلفی نشان دهنده زایمان طبیعی یا سزارین است.

سزارین همانند عمل های جراحی دیگر نیاز به مراقبت های خاص و ویژه دارد. حتما باید یک نفر به طور دائم مراقب مادر باشد تا بتواند تا چند روز کار های روزمره خود را انجام دهد.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر