شاید برای شما مفید باشد دلیل اعتیاد به فیلم پورن

دلیل اعتیاد به فیلم پورن

دیدن فیلم های پورن در جوامع امروزی می تواند یکی از کار های غیر اخلاقی باشد و دغدغه های بسیاری از افراد و به خصوص خانواده ها تبدیل شده است. این اعتیاد در میان نوجوانان به وفور دیده می ‌شود. اما در بزرگسالان هم می توانند به صورت فراوان قابل رویت باشد. این اعتیاد باعث …

دیدن فیلم های پورن در جوامع امروزی می تواند یکی از کار های غیر اخلاقی باشد و دغدغه های بسیاری از افراد و به خصوص خانواده ها تبدیل شده است. این اعتیاد در میان نوجوانان به وفور دیده می ‌شود. اما در بزرگسالان هم می توانند به صورت فراوان قابل رویت باشد.

این اعتیاد باعث آسیب های جسمی روحی متعددی در افراد می‌شود. اگر در زمان درست به درمان آن پرداخته نشود و جلوی آن را نگیرند در زمان درمان و ترک آن با مشکلات روحی و جسمی فراوانی همراه می‌شود.

اگرچه خیلی از کسانی که اعتیاد به پورن دارند آن را مخرب نمی‌دانند اما باید بدانند که اثراتی که پورنوگرافی بر زندگی افراد اثر می‌گذارد چیزی همانند اثرات اعتیاد به هروئین می باشد. بنابراین به محض تشخیص اعتیاد به پورن حتما باید به یک روانشناس و یک روان درمانگر مراجعه کنید باید برای درمان آن یک سری اقدامات انجام دهید.

زمانی که اعتیاد به پورنوگرافی تشخیص داده شد شخص باید از لحاظ احساسی جنسی مورد بررسی قرار بگیرد به دیدن آنها بتواند به زندگی اش بپردازد. البته این امر سخت است. اعتیاد به دیدن پورنوگرافی می تواند در روح و روان افراد ایجاد شود و زندگی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد. اعتیاد به پورن در هر دوره از زندگی امکان دارد رخ دهد. امروزه پزشکانی که در این رابطه تحقیقاتی انجام دادند این اعتیاد  را امری عادی می‌دانند و خبر خوش این است که این اعتیاد قابل درمان می باشد.

مطالعه بیشتر:  اعتیاد به خود ارضایی

علائم اعتیاد به پورن

علائم اعتیاد به پورن
علائم اعتیاد به پورن

اختلال اعتیاد به پورن و پورنوگرافی جز اختلالاتی در روانشناسی و درمان گری هست که قابل تشخیص می باشد بعد از انتخاب متخصص باید و دقت و توجه لازم را داشته باشید در تحقیقات انواع مختلفی از علائم اعتیاد به فیلم های پورن ذکر شده  است. به همین دلیل شخص به تنهایی می تواند تشخیص دهد که ایا به پورن اعتیاد دارد یا خیر.

برخی از علامت های اعتیاد به پورن به شرح زیر هستند:

  • اشتیاق و علاقه‌ای نسبت به رابطه جنسی واقعی ندارد.
  • پورنوگرافی منجر به وجود آمدن مشکلات در روابط زوجین خواهد شد
  • شخص احتمال زیاد علاقه اش را نسبت به همسر و پارتنر اش از دست می دهد.
  • شخص در مکان هایی که امکان دارد خطر آفرین باشد ممکن است فیلم پورن تماشا کند. مانند زمانی که سر کار است.
  • امکان دارد به دلیل اعتیاد به این مسئله از مسئولیت هایش به صورت مکرر چشم‌ پوشی کند. تا زمانی که تمام وقتش را به دیدن فیلم های پورن می‌پردازد.
  • بعد از دیدن فیلم های پورن احساس گناه می کند و شرمسار می‌شود. اما باز هم به این کار ادامه می‌دهد.
  • آنها از پورنوگرافی استفاده می‌کنند و اگر در زمان مشخصی فیلم های پورن را نگاه نکند دچار غم اضطراب مشکلات روانی بی خوابی خواهد شد.

دلایل اعتیاد به فیلم های پورن

به عقیده عده‌ای از متخصصین در این زمینه اعتیاد به فیلم های پورن می تواند غیر اخلاقی باشد و همانند اعتیاد به مواد مخدر خیلی زیادی را بر زندگی فرد می‌گذارد .

به صورت قطع یکی از دلیل آنها می‌تواند احساس اضطراب های پنهانی در فرد باشد. علت اینکه دلیل دیگری هم وجود داشته باشد قابل چشم پوشی نیست. مثلاً مشکلات سلامت روانی در افراد باعث می شود از تماشای این گونه فیلم ها از دنیای واقعی خود دوری کنند و مشکلاتشان را پنهان کند.

مطالعه بیشتر:  آیا امکان بارداری دختر باکره وجود دارد؟

ولی احتمالا فرد در مشکلات رابطه جنسی خود اعتماد به نفسش را از دست بدهد به سمت دیدن پورنوگرافی می رود امکان دارد اشخاص قبل از اینکه رابطه جنسی را به صورت اولین بار تجربه کند از سمت جامع تصورات خاصی در رابطه با رابطه جنسی شان در ذهنشان شکل بگیرد زمانی که اولین تجربه را داشتن با تصویر ذهنی شان هماهنگ نخواهد بود و احتمال دارد به سمت دیدن فیلم های غیر اخلاقی برود. یکی دیگر از دلایل اعتیاد فیلم های پورن دلیل بیولوژیکی می باشد. آزاد شدن هورمون های خاصی در مغز افراد در زمان تماشای پورن اعتیاد آنها را به مراتب بالا می برد.

درمان اعتیاد به فیلم های پورن

درمان اعتیاد به فیلم های پورن
درمان اعتیاد به فیلم های پورن

برای درمان اعتیاد نمی توانید نسخه کلی برای همه آن ها ارائه داد. هر شخص به صورت جداگانه و بر اساس یکسری شرایط زندگی شخصی به یک درمان متفاوت احتیاج دارد در مواردی امکان دارد این اعتیاد درمان نشود.

از دیگر  مشکلاتی که بین زوجین به وجود می اید، حس شرمساری های در روابط جنسی و افسردگی ها نشأت می گیرد و بعد از آن انتخاب متخصص روانشناس می تواند کمک کند استراتژی درمانی مثل مراجعه به روانشناس زوج درمانی دارو درمانی از روش های زیر می تواند این مشکلات را به صورت کامل درمان کند.

دارو درمانی به این گونه است که روانشناس امکان دارد احتیاج به یکسری داروها برای ترک کردن پورنوگرافی حس کند. طول درمان تنها در زمان فرد پیشنهاد می شود که بتواند مصرف دارو ها را در زمان مکرر و به موقع انجام دهد و بین ان ها فاصله نیندازد.

مطالعه بیشتر:  تاثیر اسپری و قرص تاخیری روی بدن

مشکل اعتیاد به پورنوگرافی در صورت مراجعه کردن با یک روانشناس خوب و مورد اطمینان قابل حل می باشد زمانی که جلسه درمانی را شروع کردید. حتما به صورت مرتب ان را  را ادامه بدهید و تمرین هایتان را به خوبی انجام دهید تا در زمان پیش بینی شده بتواند به یک نتیجه مطلوب و پاکی از اعتیاد به این مسئله دست پیدا کنید.

زوج درمانی هم می تواند از روش‌های کمک کننده باشد.علت اعتیاد مشکلات میانه زوجین گزارش شود با عنوان جلسات زوج درمانی به واسطه روانشناس متخصص می توان به از بین بردن مشکلات آن کمک کرد و اعتیاد به پورنو حل شود. همانطور که گفته شد مراجعه به یک روانشناس خوب که تجربه بزرگی در این زمینه داشته است می تواند فرد را درمان کند.

روانشناس و مشاور کمک می‌کند تا دلایل اصلی و کاملا دقیق مشخص شود و بعد از آن به بررسی دلایل یافته شده پروتکل های درمانی را به فرد تجویز می کند. اولین قربانی اعتیاد به پورن زندگی مشترک فرد می باشد. افراد زمانی متوجه می‌شوند به پورنو گرافی  اعتیاد پیدا کرده اند که نتواند به راحتی از دیدن آنها دست کشند.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر