شاید برای شما مفید باشد لیفت کلیتوریس

لیفت کلیتوریس

لیفت کلیتوریس به طور کلی ناحیه تناسلی خانم ها از قسمت خارجی و داخلی تشکیل شده است. قسمت بیرونی آن متشکل از لابیا ‌های ماژور و لابیا و مانور و کلیتوریس است لابیا ماژور بافت گوشتی شکل است که محلی برای رویش مو های زائد می باشد. لابیای مینور ناحیه کوچک است که درون لابیا …

لیفت کلیتوریس

به طور کلی ناحیه تناسلی خانم ها از قسمت خارجی و داخلی تشکیل شده است.

قسمت بیرونی آن متشکل از لابیا ‌های ماژور و لابیا و مانور و کلیتوریس است لابیا ماژور بافت گوشتی شکل است که محلی برای رویش مو های زائد می باشد.

لابیای مینور ناحیه کوچک است که درون لابیا ‌های بزرگ قرار دارد جراحی لابیاپلاستی بر روی این قسمت انجام می‌شود.

لابیا مینور از بالا به یکدیگر وصل هستند و این قسمت به نام کلیتوریسم یا هود کلیتوریسم شناخته می شود.

در زیر ناحیه کلیتوریس مجاری ادرار و بعد از آن پرده بکارت برای ورودی واژن قرار گرفته است در قسمت کلیتوریس محل اتصال لابیا ‌های مینور وجود دارد که در زیر آن ناحیه کلیتوریس را می‌توان به راحتی مشاهده کرد.

در حقیقت کلیتوریس ناحیه ای است که متشکل از عروق خونی زیادی در  اندام های حسی و اعصاب فراوانی هستند.

کلیتوریس در کجا قرار گرفته است

لیفت کلیتوریس
لیفت کلیتوریس

ناحیه کلیتوریس حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد خانم‌ ها به تناسب الت جنسی آن ها می‌شود.

در این زمینه بسیار مهم است که روی این ناحیه قرار دارد به آن کلیتورال می گویند و این ناحیه در برخی از آن ها بسیار ظریف و در برخی دیگر به دلیل عوامل مختلفی از چین و بزرگ است در این چنین شرایطی احتمال بروز مشکل وجود دارد.

زیرا کلتوریس زیرین پوست مخفی است و سبب ارگاسم در زمان رابطه جنسی خواهد شد و علاوه بر نرسیدن به ارگاسم وجود چین های پوستی از لحاظ ظاهری می‌تواند بسیار زشت داشته باشد و باعث نازیبایی در این قسمت شود.

همچنین می‌تواند سبب بروز مشکلات نظافتی و عفونت ‌ها در فرد گردد.

مطالعه بیشتر:  اقدام به بارداری

جراحی کلیتوریس

جراحی کلیتوریس به صورت همزمان می‌تواند انجام شود و برخی از خانم ها تمایل به جراحی این ناحیه ندارند.

در صورت آن که باید بدانید جراحی زیبایی باید در تمامی نواحی آن انجام شود و نتیجه مطلوب و زیبا به دست بیاید.

در صورتی که فردی عمل لابیا خارجی انجام دهد اگر کلیتوریس مشکل دارد و از لحاظ زیبایی کار های دیگری را برای زیبا سازی این قسمت انجام می گیرد.

دلایل بزرگی کلاهک کلیتوریس چیست

بزرگ شدن کلیتوریس در زنان زمینه ژنتیکی دارد و در زمان بلوغ میزان استروژن و پروژسترون شروع به ترشح می‌کند.

در برخی از افراد در این دوره از سنشان ترشح این هورمون افزایش پیدا می‌کند.

تا لابیا ‌های بزرگ شود و قسمت پوستی الیتوریس شکل بگیرد که در اکثریت مواقع ترشح هورمون ها به سبب ایجاد تغییرات را در ناحیه تناسلی و بزرگی این ناحیه ایجاد می‌شود.

برخی از آنها به دلیل مصرف داروهایی که آندروژن در آنها هست که به همان دارو های مردانه معروف هستند و از برخی دیگر از خانم ها که به دلیل بدن سازی و استفاده آمپول های بدنسازی آندروژن و وارد بدنشان کرده است کلیتوریس و لابیا ‌ها بزرگ تر می شود.

جراحی هودکتومی

لیفت کلیتوریس
لیفت کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس که همان هودکتومی هم نام دارد به زیبا سازی کلیتوریس می‌پردازد در این جراحی زیبایی بدین صورت که روی ناحیه کلیتوریس است  و لایه  پوستی که پوشانده شده است را بر می دارند.

در شرایطی که این قسمت بسیار بزرگ شود و دارای چیزهایی اضافه باشد کلیتوریس در آن مخفی می‌شود و ارگاسم زن صورت نمی‌گیرد.

البته باید توجه کرد که کرد که نباید به ناحیه کلیتوریس دست زد زیرا این ناحیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و جراحی بر روی پوست آن انجام می شود.

به برداشتن پوست کلیتوریس هودکتومی می گویند.

امروزه یک غلط مسلح وجود دارد که این جراحی به نام جراحی کلیتوریسم شناخته می‌شود.

مطالعه بیشتر:  سونوگرافی سه بعدی

البته کلیتوریس دارای اعصاب حسی بسیار زیادی است و جراحی در این ناحیه می تواند عوارض جبران ناپذیری برای خانم ها داشته باشد

مدت زمان انجام هودکتومی

زمان جراحی بسته به کاری که پزشک می‌خواهد انجام دهد دارد دقت جراحی و آناتومی بدن بستگی دارد به این‌که چقدر با مشکل روبرو شده باشد.

زمانی که لابیاپلاستی همزمان با یک عمل دیگر به همراه باشد به دلیل حساس بودن ناحیه کلیتوریس احتمال اینکه مدت زمان جراحی بیشتر شود به افزایش پیدا می‌کند.

جراحی های زیبای همزمان با هودکتومی

جراحی هودکتومی همراه با لابیاپلاستی یکی از جراحی بسیار محبوب در بین خانم هاست.

در این بین می توان بسته به تصمیم خود بیمار عمل های دیگری هم انجام داد مثلا در رابطه با جراحی هودکتومی می توان به تنگ کردن واژن هم پرداخت.

باید بدانید که این جراحی در اتاق عمل انجام شود در ابتدا خانم ها جراحی داخلی ناحیه تناسلی را انجام خواهند داد و بعد از آن اقدام به انجام جراحی زیبایی ناحیه تناسلی در قسمت خارجی آن می کنند.

عمل زیبایی دیگری که در ناحیه تناسلی خارجی می‌توان انجام داد لابیاپلاستی است.

لابیاپلاستی هودکتومی و تزریق چربی به لابیا ها می‌توانند به صورت همزمان انجام گیرد و در آخر اینکه جراحی کلیتوریس باید به صورت همزمان با جراحی دیگر انجام شود تا زیبایی مطلوب ‌تری را به دست آورد.

عمل هودکتومی و لابیاپلاستی

لیفت کلیتوریس
لیفت کلیتوریس

در بیش تر مواقع عمل هودکتومی به تنهایی به صورت جداگانه انجام نمی‌شود زیرا بیش تر خانم ‌ها با مشکلات بزرگی مثل پوست کلیتوریس مواجه هستند و یا لابیا هایشان نامتقارن شده است.

بر اساس آنچه قبلا گفتیم اندام جنسی تحت تأثیر هورمون ‌ها شکلشان تغییر می‌کند.

در یک بخش ناحیه تناسلی این تغییرات اتفاق نمی‌افتد و در تمامی سطح آن به صورت همزمان رخ می‌دهد.

به همین دلیل انجام چند عمل همزمان در این ناحیه به صورت عادی اتفاق می‌افتد.

مطالعه بیشتر:  شکل طبیعی لابیا

عمل ترمیمی هودکتومی

عمل ترمیمی بسیار سخت تر هستند و زمانی که با مشکل در جراحی کبد بهبود یابد و در مواردی حتی مشکلاتی مثل چسبندگی ایجاد می‌شود این اعمال انجام خواهد شد.

در صورت مشاهده باید حتما با یک پزشکی با تجربه مشورت و جراحی ترمیمی انجام شود.

البته در برخی از موارد نیاز به جراحی ترمیمی نیست و با انجام یکسری از مراقبت ها می توان به صورت عادی برگردد و در صورتی که مشکل ناشی از جراحی با هیچ کاری درست نشد حتما باید با یک جراح صحبت کنند و ایشان برای بهبود وضعیت اقدام می‌ کند.

سن مناسب به جراحی زیبایی کلیتوریس

به طور کلی جراحی زیبای بعد از اتمام بلوغ و بعد از ۱۸ سالگی انجام می‌شود برای انجام هر یک از کارهای زیبایی ترجیح بیمار باید از لحاظ روحی و جسمی و روانی اقدام به جراحی کند و در شرایط سالم به سر آورد.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی کلیتوریس

کلیتوریس  ناحیه به شدت حساس است در صورت آن که مراقبت های بعد از جراحی رعایت نشود.

می‌تواند دچار تورم و درد شود و آن تا یک هفته باقی بماند به دلیل وجود عصب های زیادی که در این ناحیه وجود دارد خون رسانی در آن بالا است مراقبت های جراحی لابیاپلاستی همانند هودکتومی  می باشد.

اما این مراقبت با استفاده از کمپرس سرد و گرم استفاده از پماد های موضعی داشتن استراحت به مدت ۳ تا ۴ روز دوری کردن از فعالیت های جنسی ورزش های سخت به مدت دو ماه است.

دلیل نیاز به جراحی لیفت کلیتوریس

آناتومی طبیعی خانم ها و اثرات پیری می‌تواند باعث به وجود آوردن پوست ضخیم در بالای قسمت کلیتوریس شود.

ممکن است هود کتومی از قسمت زیر لباس مشخص باشد و باعث ناراحتی در زمان رابطه جنسی شود می‌تواند ناحیه را به گونه ای نشان داد که شبیه یک آلت تناسلی کوچک باشد.

علاوه بر این برای برخی از آن ها پوست اضافی بر روی قسمت کلیتوریس است احساس کاهش لذت جنسی را به او می‌دهد.

این عمل جراحی بافت نعوظ کلیتوریس را بالا خواهد برد و به کلیتورال اجازه می دهد تا پوشش بهتری از خود در کلیتوریس ایجاد کند.

یک کلیتوریس برای خانم ‌هایی که دچار افتادگی کلیتورال هستند مناسب است.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر