شاید برای شما مفید باشد هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری هفته بیستم بارداری در واقع نقطه میانی بارداری است که باعث می گردد جنین به خوبی رشد کند. این هفته در واقع باعث می شود که وزن طبیعی مادر بسیار گردد و حدود ۳۲۰ گرم افزایش پیدا کند. وزن او به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. این هفته در واقع هفته مهم …

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری در واقع نقطه میانی بارداری است که باعث می گردد جنین به خوبی رشد کند.

این هفته در واقع باعث می شود که وزن طبیعی مادر بسیار گردد و حدود ۳۲۰ گرم افزایش پیدا کند.

وزن او به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. این هفته در واقع هفته مهم به حساب می‌آید که جنین نیمه عمر خود را سپری کرده است و در واقع اگر مشکل در ریه و عوامل اینچنینی داشته باشد به راحتی آشکار می گردد.

در این هفته تمام قسمت های داخلی مثل کبد روده و معده همگی در بدن جنین شکل گرفته اند و اندام های داخلی او شکل زیادی به خود گرفته است.

این امر موجب می شود که اندام ها در برابر عفونت از جنین مقاومت کند و رشد جنین افزایش یابد و ارتباط سیستم عصبی و بیشتر گردد.

جنین در داخل بدنش کیسه های بیضه شکل شروع به رشد کردن کند باعث افزایش ارتباط سیستم عصبی با سیستم عضلانی می گردد و باعث می گردد که مواقع زیادی حدود ۳۰ درصد فعال‌تر شود.

ممکن است شما به عنوان مادر جنبش جنب و جوش زیادی را احساس کنید اگرچه سیستم عصبی اون هنوز به صورت کامل رشد پیدا نکرده است اما شما به راحتی می توانید احساس کنید که کودکتان در چه مرحله ای از زندگی خود قدم برمی‌دارد.

با گذشته بارداری شما از دیگر تغییرات ظاهری تان بسیار زیاد شده است و تقریباً به اندازه فاصله ناف از رحم رشد کرده است و در نتیجه در این هفته از بارداری شما ممکن است به شما فشار وارد کند.

مطالعه بیشتر:  اسپرموگرام (ازمایش اسپرم)

بهتر است در این هفته به تغذیه خودتان اهمیت زیادی دهید باعث می گردد که رحم شما تغییراتی ایجاد کند و هنگام راه رفتن شانه هایتان را عقب بگیرید و سرتان را جلو بگیرید.

این امر باعث می گردد که افزایش خون شما بیشتر شود و خون پمپاژ کند و حدود ۷ لیتر خون در بدن شما پمپاژ می شود.

در این ماه بهتر است از گوشت قرمز گوشت مرغ تخم مرغ ماهی عدس و حبوبات و اسفناج و… استفاده کنید.

بهتر است مکمل های زیادی را زیر نظر پزشک متخصص مصرف نمایید و در این هفته شما تغییرات محسوسی را احساس می کنید بنابراین هفته بیستم قطعاً جنسیت نوزاد متوجه شده اید و لوازم کودک را خریده اید.

بنابراین بهتر است مناسب با فصل لباس ها را بگیرید.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر