شاید برای شما مفید باشد هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری در هفته سوم بارداری جنین شما همچنان رشد زیادی می‌کند و افزایش وزن پیدا می کند. قد او حدود ۳۰ تا ۳۲ سانتیمتر است. پوست او بهبود پیدا کرده است و رگ ها در سطح پوست و کم می شود. شریان های خونی از بین می ‌رود و همچنین پوست …

هفته بیست و سوم بارداری

در هفته سوم بارداری جنین شما همچنان رشد زیادی می‌کند و افزایش وزن پیدا می کند. قد او حدود ۳۰ تا ۳۲ سانتیمتر است.

پوست او بهبود پیدا کرده است و رگ ها در سطح پوست و کم می شود. شریان های خونی از بین می ‌رود و همچنین پوست او شفافیت کمتری دارد.

اگر کسی شکم مادر را لمس کند به راحتی می تواند صداها را بشنود ممکن است مادر در این هفته انقباضات شکمی را احساس کند.

این انقباضات ناشی از سکسکه کردن جنین است.

قلب جنین هنوز قادر است روزانه ۱۵۰ لیتر خون در بدن به گردش درآورد و همچنین بند ناف رشد بیشتری پیدا می کند ممکن است شما در این هفته در قسمت مچ پایتان احساس ورم نمایید و ترکیبات شیمیایی خون شما افزایش پیدا کند.

رحم شما بزرگ می ‌شود و به بدن شما فشار وارد می کند و همچنین باعث می گردد که پاهای شما بسیار بزرگ شود و مایعات در قسمت زیرین پای شما افزایش پیدا کند.

در هفته ۲۳ بارداری تغییرات زیادی در پوست شما ممکن است.

اتفاق بیفتد مثلا سینه شما تیره می شود خال ها و لکه های بزرگ و کوچکی در سطح بدن شما به وجود می‌آید و همچنین عروق خونی اطراف بدن شما گشاد می گردد و انتهای روده بزرگ شما افزایش پیدا می کند.

همانطور که می دانید هفته بیست و سوم بارداری باعث افزایش رشد موها در سطح بدن شما می شود رحم شما روز به روز بزرگتر می گردد و شما که روز به روز نزدیک تر به زایمان تان می گردید اگر بر روی مبل می ‌نشینین پاهایتان را آویزان نکنید.

زیرا باعث ورم در قسمت مچ پا و انگشتان تان می شود.

مطالعه بیشتر:  هفته چهارم بارداری

کالری زیادی مصرف کنید بهتر است از مواد مغذی استفاده کنید کالری تان را با مصرف تنقلات تامین کنید همچنین در این هفته به سونوگرافی مراجعه کنید تا از سلامت قلب و روده کلیه معده او مطمئن شوید.

این هفته کودک شما هر چیزی که به او بگویید را متوجه می شود پس بهتر است در این هفته برای کودک شعر و داستان بخوانید تا هنگامی که زبان باز کرد کلمات را درست تلفظ کند.

بنابراین هفته بیست و سوم بارداری مهمترین هفته است بهتر است به خود و جنین کمک زیادی کنید و مواد غذایی را سالم مصرف کنید.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر