شاید برای شما مفید باشد هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری در این هفته جنین مژه و ابروهایش رشد می کند و به راحتی می تواند پلک بزند وزنش حدود ۳۶۰ گرم است. همچنین ممکن است جنسیت دختر باشد و واژنش کاملا شکل می‌گیرد و باعث می گردد که گلبول های سفید افزایش پیدا کند و باعث می شود که از …

هفته بیست و یکم بارداری

در این هفته جنین مژه و ابروهایش رشد می کند و به راحتی می تواند پلک بزند وزنش حدود ۳۶۰ گرم است.

همچنین ممکن است جنسیت دختر باشد و واژنش کاملا شکل می‌گیرد و باعث می گردد که گلبول های سفید افزایش پیدا کند و باعث می شود که از به وجود آمدن عفونت در بدن جلوگیری شود.

بنابراین ممکن است شما احساس حرکات شدید در بدن کنید. باید درک کنید که خوابیده است یا نه.

بنابراین گوارش او توسط اسید معده اش به طور کامل شکل گرفته است و می‌تواند به راحتی مواد قندی را به خود جذب کند.

بهتر است از مصرف موادی که قند غیرطبیعی دارند خودداری کنید.

با استفاده از موادی که در معده او وجود دارد می تواند مواد زائد را دفع کند.

در این هفته غده ی چشایی او شکل می گیرد و می تواند مزه های غذا را از هم تشخیص دهد.

دیگر در شما خبری از حالت تهوع نیست و به راحتی آن را پشت سر گذاشته اید. ممکن است هنگامی که از خواب بیدار می شوید پاهای تان درد بگیرد و باید پیاده روی تان را افزایش دهید و پیاده‌روی سرعتی را سپری کنید.

هنگام خوابیدن به پهلوی چپ دراز بکشید و یک بالش بین پاهای تان قرار دهید زیرا باعث می‌شود که خون در پاهای شما برسد.

باید از مکمل‌های امگا ۳ استفاده کنید زیرا ممکن است در این هفته شما موهای تان ریزش پیدا کند بنابراین بهتر است هنگام نشستن پای خود را به روی هم نیاندازید.

مطالعه بیشتر:  هفته بیست و چهارم بارداری

از قرار گرفتن در مکان ‌های گرم جلوگیری کنید هنگام نشستن حرکات کششی انجام دهید و همچنین بر قسمت های از پاهایتان کمپرس آب سرد قرار دهید گاهی ممکن است گیاه‌خوار شوید و گاهی ممکن است گوشت خوار شوید بنابراین در بارداری میزان تغذیه شما افزایش پیدا می‌کند.

از به وجود آمدن افت فشار و سردرد تا حدودی جلوگیری می‌ شود همچنین باعث می گردد که در قسمت سینه شما شیری ترشح شود.

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این مواد غذایی استفاده کنید اگر قلیان می‌کشید حتماً آن را ترک کنید بهتر است سیگار کشیدن دخانیات را کنار بگذارید و بهتر است ورزش ‌های سبک که پزشک برای شما تجویز کرده است را انجام دهید.

جنین از نظر روحی بسیار حساس است و هر حرکت اضافه‌ای باعث می شود که اشک او در بیاید بنابراین این هفته سونوگرافی غربالگری از مادر و جنین صورت می گیرد.

اگرچه پلاکت های کودک افزایش پیدا کرد و باعث می شود که درد زیادی را به همراه داشته باشد بنابراین بهتر است رژیم غذایی شما سرشار از ویتامین گروه ب باشد و در دوران بارداری از خوردن غذاهای تند و حساسیت زا خودداری کنید.

سیستم گردش خون شما به درستی کار می‌کند از رفتن به مکان‌های داغ مثل جکوزی خودداری کنید زیرا ممکن است آسیب ‌های زیادی را به جنین وارد کنند.

ممکن است فرد انقباضات رحمی داشته باشید و اگر احساس درد در ناحیه رحم کرد سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر