شاید برای شما مفید باشد هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری هفته دوازدهم بارداری یکی دیگر از هفته های مهم برای رشد جنین است. در واقع کودک شما به درستی رشد می‌ کند و تغییرات شگفت انگیزی در او ایجاد می‌شود. بنابراین بهتر است رحم خود را ببینید و متوجه می شود که هفته به هفته اندازه او بیشتر می‌شود و اکنون جنین …

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری یکی دیگر از هفته های مهم برای رشد جنین است.

در واقع کودک شما به درستی رشد می‌ کند و تغییرات شگفت انگیزی در او ایجاد می‌شود.

بنابراین بهتر است رحم خود را ببینید و متوجه می شود که هفته به هفته اندازه او بیشتر می‌شود و اکنون جنین شما حدود 10 سانتی ‌متر دارد و وزن او به ۱۴ گرم می رسد بنابراین خیلی کوچک به نظر می رسد اما قسمت هایی از روده اش هنوز شکل نگرفته است.

درون بند ناف در حال شکل‌گیری هستند و شکم او در حال شکل گیری است.

بنابراین این هفته یکی از هفته های مهم در بارداری به حساب می‌آید و نمای ظاهری کودک شما تغییر پیدا می‌کند.

همچنین گوش ها و چشم هایش واضح تر می شود تا حدود زیادی تغییراتی در آن اتفاق می ‌افتد بنابراین به سرعت تغییراتی احساس می ‌شود.

روند رشد استخوانی اسکلت بدن آغاز می گردد و روز به روز به تعداد مهره های استخوان و اسکلت او افزوده می شود.

کوچولوی شما در این هفته بسیار دست و پا می زند و ممکن است با پا زدن زیاد شما را از خواب بیدار کند.

همچنین به سرعت رشد پیدا می‌کند هورمون انسولین در بدن شروع به آغاز کردن می‌کند و در این هفته اولین بار ادرار می کند و در کیسه آمونیاک ادرار می کند دچار رفلاکس شود و سیستم عصبی افزایش پیدا کند.

ارتباط های مختلفی بین نیمکره چپ و نیمکره راست مغزشان اتفاق می‌افتد و همچنین می‌تواند مشت کند بچرخاند و انگشتانش را تکان دهد او در این هفته می تواند ژست صورتش را تغییر دهد مثلاً هنگامی که مادر خوشحال است بخندد یا حتی وقتایی که ناراحت است اخم کند.

مطالعه بیشتر:  کیست رحم

بنابراین وقتی که گرسنه است می ‌تواند لب هایش را به هم فشار دهد. بنابراین سونوگرافی در هفته دوازدهم تمام این موارد را به شما می گوید.

دوازدهمین هفته بارداری نقطه‌ای بسیار خوب برای مادر است.

احتمال سقط جنین به صفر می رسد و شما با خیال راحت می توانید باردار باشید و تغییرات زیادی در شما اتفاق می افتد همه افراد که با شما ارتباط برقرار می‌کند متوجه باردار شدن تان هم می‌شوند.

همچنین ممکن است قسمت تناسلی شما بزرگتر شود. ممکن است حس جنسی شما از بین برود.

پوستتان نسبت به گذشته حساس ‌تر می‌شود بنابراین بهتر است از صابون ها و شامپو هایی که درصد اسیدی کمتری دارد استفاده کنید بهتر است ورزش یوگا را شروع کنید و عضلات لگن را منقبض کنید تا زایمان راحتی داشته باشید.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر