شاید برای شما مفید باشد هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری هفته سی و دوم بارداری قد جنین حدود ۴۳ سانتی متر و ۴۴ سانتی متر رسیده است وزن ان حدود هزار و ۸۰۰ گرم است و مقداری بزرگ شده است که دیگر تمام فضای داخلی رحم را اشغال کرده است و به راحتی نمی تواند به گردش خود ادامه دهد. …

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری قد جنین حدود ۴۳ سانتی متر و ۴۴ سانتی متر رسیده است وزن ان حدود هزار و ۸۰۰ گرم است و مقداری بزرگ شده است که دیگر تمام فضای داخلی رحم را اشغال کرده است و به راحتی نمی تواند به گردش خود ادامه دهد.

رشد ناخن پا و دست های او افزایش پیدا می‌ کند و شما به راحتی در این هفته می توانید تغییرات زیادی را احساس کنید.

همچنین اسکلت بدن جنین به صورت کامل شکل گرفته است.

اما اگرچه همچنان نرم و انعطاف پذیر است این مرحله از بارداری جنین ممکن است خواب های ببیند که خواب هایشان با اتفاقات در بزرگسالی آنها در تماس است این هفته ۱۲ سانتیمتر هم شکم شما بالاتر می آید و ناف شما بیشتر می ‌شود.

بنابراین پلاسما و گلبول خون در بدن شما و جنین افزایش پیدا می‌کند و همین دلیل ممکن است شما به دلیل جنینی که در بدنتان وجود دارد سوزش معده را احساس کنید و ممکن است به دنده های شما فشارهایی وارد شود.

در این هفته ممکن است سینه مادر بیش از حد بزرگ شود بهتر است از سوتین های مناسب استفاده کنید و سوتین مناسب بپوشید تا از افتادگی و فشار سینه هایتان جلوگیری شود.

همچنین بهتر است اگر هر یک از علائم مثل تورم و عفونت سر درد خونریزی داشتید به پزشک مراجعه کنید.

این هفته بهتر است از غذاهایی که سدیم و نمک دارند استفاده نکنید زیرا باعث می گردد که سبزیجات و گوشت مناسب بدن شما از بدن دفع شود و مواد مضر در بدن تان باقی بماند.

مطالعه بیشتر:  بررسی نازایی زوجین

در این هفته شما به راحتی نمی توانید کارهایتان را انجام دهید ممکن است ناف شما به صورت برجسته بیرون بیاید جای نگرانی نیست و بعد از زایمان طبیعی یا سزارین به حالت اولیه خود بر می‌گردد و ممکن است احساس ترس نمایید.

همچنین ممکن است مادر از ترس دندان هایش را به هم فشار دهد هورمون آدرنالین در بدن شما مدام ترشح می‌کند و همچنین باعث می گردد که کودک به راحتی به دنیا نیاید.

در طول این هفته مشخص می‌شود که مادر به صورت طبیعی زایمان می کند یا به صورت سزارین در این هفته شما باید قدم بزنید و سعی کنید دوش آب گرم بگیرید و یک لیوان آب بنوشید و استفاده از شیر گرم کنید.

اگر چه در این هفته ممکن است حرکت کردن برای شما با اختلال روبرو باشد اما این هفته به شما کمک فراوانی می کند و باعث می شود که شما احساس خوشایندی کنید.

بهتر است در این هفته سونوگرافی مراجعه کنید و اگر مشکلی در جنین شما داشت به وجود آمد و زیر نظر پزشکان ان را رفع و رجوع کنید.

 

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر