شاید برای شما مفید باشد هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری در هفته سی و چهارم بارداری قد جنین حدود ۴۶ سانتی متر شده است و وزنش چیزی حدود ۲۴۰۰ گرم می باشد. در طی چند هفته گذشته در رابطه با اینکه بدن فرزند شما شروع به تکمیل چربی در زیر پوست خود کرده است صحبت کردیم این تغییر قسمت مهمی …

هفته سی و چهارم بارداری

در هفته سی و چهارم بارداری قد جنین حدود ۴۶ سانتی متر شده است و وزنش چیزی حدود ۲۴۰۰ گرم می باشد.

در طی چند هفته گذشته در رابطه با اینکه بدن فرزند شما شروع به تکمیل چربی در زیر پوست خود کرده است صحبت کردیم این تغییر قسمت مهمی از روند تکامل است زیرا چربی های ذخیره شده به فرزندان پس از تولد در جهت تنظیم دمای بدن کمک می کند.

فرزندان که چربی بیشتری دارند کمی تپل تر به نظر می رسند که این به دلیل انباشته شدن چربی بیشتر در زیر پوست آن ها است.

اگر درباره زایمان زودرس نگران هستید باید این خبر را به شما بدهیم که ریه‌ های فرزند شما به طور کامل رسیده است و در صورتی که فرزندتان در هفته ۳۴ تا ۳۷ بارداری به دنیا بیاید هیچگونه مشکل عمومی و خاصی نخواهد داشت.

احتمال با گذراندن مدت بسیار کوتاهی در بخش نوزادان به یک نوزاد کاملا رسیده و سالم تبدیل خواهد شد و دیگر نگران زایمان زود هنگام نباشید.

اگر فرزندتان پسر است در طی این هفته بیضه هایش درون کیسه بیضه که در خارج از شکم قرار دارد شکل گرفته است در ۳ تا ۴ درصد از نوزادان پسر این انتقال تا زمان تولدشان صورت نمی گیرد اما جای هیچ گونه نگرانی نیست و تا یک سالگی این اتفاق به وقوع خواهد پیوست.

در طول این هفته شما تغییرات چشمگیری خواهید داشت.

در هفته سی و چهارم بارداری ۴ سانتی‌متر بالاتر از ناف قابل لمس است البته باید به این نکته توجه شود که بارداری در هر خانم با خانم دیگر کاملا متفاوت است و ممکن است وزن گیری یک مادر با مادر دیگر تفاوت داشته باشد.

مطالعه بیشتر:  هفته بیست و نهم بارداری

در واقع همین که شما در رحم خود یک گونه پایداری و روند رو به رشد را حس کنید نشان از سلامت جنین می دهد به طور کلی در هفته سی و چهارم بارداری تا هفته سی و ششم آمنیوتیک به حد بالای خود رسیده است و باعث می‌شود تا حرکات جنین متفاوت تر به نظر برسد.

در این هفته احتمالا با مامای خود و یا متخصص زنان ملاقات خواهید داشت نه در رابطه با عمل لازم در هنگام پارگی کیسه آب دستورالعمل‌های لازم در هنگام شروع انقباضات داد و آگاهی از نحوه کاهش درد هنگام زایمان صحبت خواهد کرد.

داشتن ورم صورت پا و دست در این هفته نشانه‌ای از بروز مسمومیت بارداری است.

اگرچه داشتن درجه از ورم درد پا های خانم ها طبیعی است اما اگر بیش از حد باشد می‌تواند خطر زایمان به حساب بیاید.

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که حجم این همه تورم در زمان بارداری نسبت به قبل بارداری چیزی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ برابر بزرگتر شده است از این طبیعی است که تا میزانی احساس سنگینی و ورم در بدن خود کنید.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر