شاید برای شما مفید باشد هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری هفته سی و یکم بارداری یکی از هفته‌ های حساس برای مادر و جنین است همچنین جنین حدود ۴۳ سانتی متر می شود و وزن آن حدود یک و ۵۰۰ گرم می باشد و اندازه یک نارنگی کوچک است. اگرچه باعث می‌شود که در این هفته مردان وزنان تغییر کند …

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری یکی از هفته‌ های حساس برای مادر و جنین است همچنین جنین حدود ۴۳ سانتی متر می شود و وزن آن حدود یک و ۵۰۰ گرم می باشد و اندازه یک نارنگی کوچک است.

اگرچه باعث می‌شود که در این هفته مردان وزنان تغییر کند و بازوها و دور سر و افزایش پیدا کند.

همچنین باعث می گردد که گلبول های قرمز در بدن او شروع به رشد کند و عوامل حواس پنجگانه در او افزایش پیدا می‌کند.

در این هفته فضای زیادی در رحم شما به وجود نمی‌آید و مدام جنین در شکم شما می چرخد و در برخی از مواقع ممکن است لگد بزند.

همچنین اگر شما به پهلو دراز شوید ممکن است تا حد زیادی حرکت را در قسمت شکم احساس کنید بنابراین شما در این هفته ممکن است مدام دچار کمبود انرژی باشید در این هفته ابرو و مژه هاش به صورت کامل رشد کرده است.

بنابراین شما هر چقدر کلسیم مصرف کنید افزایش رشد موهای او کمک کرده اید.

در این هفته با قدرت تمام و از مکیدن انگشتانش می‌پردازد در این هفته رحم شما به ۱۱ تا ۱۲ سانتی متر بالای ناف می ‌رسد و کل فضای شکم شما را درگیر می‌کند.

ممکن است شما دچار تنگی نفس شدید شوید و مایع زرد رنگ غلیظ از نوک پستان شما ترشح شود این عوامل بسیار طبیعی هستند و جای هیچگونه نگرانی نیست.

می‌ توانید از پدهای مخصوص در زیر سوتین خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است تغییرات زشتی در آلت تناسلی تان مشاهده کنید مثلاً تناسلی واژن و کلیتوریس شما بیش از حد بزرگ شود و بوی بدی می دهد در این هفته اصلا نگران شرایط و عوامل این چنینی نشوید زیرا یک امر طبیعی است.

مطالعه بیشتر:  علت بریده بریده شدن لابیا

در هفته سی و یکم بارداری تغذیه شما باعث می‌ شود که شیر شما زیاد شود بنابراین اگر می خواهید خودتان را به کودکتان تحلیل بهتر است زیر نظر پزشک از مواد مغذی استفاده کنید.

هورمون های بارداری در این هفته افزایش پیدا می‌کند و شما ممکن است دچار سردرد و حالت تهوع شوید سیستم گوارشی شما معمولاً مختل می ‌شود.

در این هفته با استفاده از ویتامین c می‌توانید دیگر ویتامین ها را به بدن خود وارد کنید.

باید این هفته باز هم به پزشک مراجعه کنید این هفته بهتر است مقداری جوش شیرین در ظرف آب داغ بریزید و سپس درون آن بنشینید باعث می ‌شود که به درمان هموروئید کمک بهتری شود.

همچنین اگر در قسمت های شکم و رحم و دیگر نواحی دچار درد شدید بهتر است به پزشک مراجعه کنید ممکن است که عضلات شما منقبض شود و شما به زایمان زودرس دچار شوید.

بنابراین اگر در هفته ۳۱ بارداری هستید بهتر است تمام نکات را به پزشک بگویید و زیر نظر پزشک کارهایی که به شما می گوید را انجام دهید تا از وجود آمدن مشکلات مختلف مثل مسمومیت بارداری سرگیجه های پی در پی زایمان زودرس جلوگیری شود.

همچنین بهتر است مدام پیاده روی کنید هر چقدر می توانید پیاده روی کنید این هفته به زودی سپری می ‌شود و شما درد آنچنانی را احساس نمی کنید.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر