شاید برای شما مفید باشد هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری هفته شانزدهم بارداری یکی از هفته ‌های بسیار مهم برای رشد جنین به حساب می ‌آید این هفته قد جنین حدود ۱۱ تا ۱۳ سانتیمتر می شود و وزن حدود ۱۱۱ گرم است. اندازه جنین حدود یک گلابی می‌شود و همچنین آماده رشد بیشتری می گردد در این هفته وزنش حدود ۳ …

هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری یکی از هفته ‌های بسیار مهم برای رشد جنین به حساب می ‌آید این هفته قد جنین حدود ۱۱ تا ۱۳ سانتیمتر می شود و وزن حدود ۱۱۱ گرم است.

اندازه جنین حدود یک گلابی می‌شود و همچنین آماده رشد بیشتری می گردد در این هفته وزنش حدود ۳ برابر می‌شود و چند سانتی متر قد می‌کشد.

این هفته نشان دهنده سلامتی بدن و جسمانی کودک شما است همچنین باعث می شود که پوست سر او کاملا شکل بگیرد و موهای او در قسمت سر پیاز شکل بگیرد همچنین باعث می‌شود که چهره زیبایی به وجود بیاید.

جنین در این هفته واضح تر به نظر می رسد و اطراف چشم چروک ‌های ریزی ایجاد می گردد که باعث می ‌شود مردمک چشمش حرکت کند و همچنین شما اگر فرزندتان را ببینید متوجه می شوید که چه شکلی است.

در سونوگرافی های غربالگری معمولاً مشخص شود که فرزند شما چه شکلی است و همچنین دستگاه گردش خون او بسیار فوق‌العاده می‌ شود و حدود ۲۵ لیتر در بدن مادر روزانه پمپاژ می کند که باعث می گردد در هفته آخر بارداری به ۱۹۰ لیتر برسد.

دستگاه عصبی او روز به روز بزرگتر می‌ شود و هدفمند تر به کار خود ادامه می‌دهد.

بند ناف در این دوره بسیار بزرگ می‌ شود و بهتر عمل می کند و باعث می‌شود که سیستم دفاعی بدن افزایش پیدا کند.

همچنین در این هفته شما شکمتان بسیار بزرگتر می ‌شود حدود ۶۰ درصد حجم خون شما افزایش می ‌یابد.

مطالعه بیشتر:  خود مراقبتی پیش از بارداری

غددچربی افزایش پیدا می‌کند و همچنین حالت تهوع و نوسانات خلقی شما از بین می ‌رود و شما تغییرات شگفت انگیزی را احساس می کنید و می توانید سر و صداهای او را حس کنید.

کودک شما در شکم تان به شدت می چرخد و بازی می کند و به شما لگد می زند و اولین ضربات او را احساس می کنید سایز سینه های شما بزرگتر می گردد و همچنین سینه های مادر بسیار بزرگ و متورم می شود.

تا حدودی از نوک آن مایع شیری رنگی بیرون می آید بنابراین در این هفته بهتر است خودتان را آماده کنید زیرا در این هفته هوش کودک شما شکل می گیرد و شما باید مدام داستان و شعر برای او بخوانید و با او صحبت کنید.

تمام هر اتفاقی که برای جنین می‌افتد در زندگی آینده او تاثیر بسزایی دارد همچنین بهتر است نگرانی های خود را به پایان برسانید و استرس و اضطراب را از خود دور کنید.

ممکن است احساس درد زیادی در قسمت پهلو کنید و یر روی پاهای شما ورم زیادی می‌کند همچنین ممکن است احساس افسردگی به شما دست دهد.

ماده معدنی زیادی در سلامت فرزند شما به وجود می‌آید که اگر این ماده کم یا زیاد شود باعث ایجاد درد در شما می شود بنابراین بهتر است در این هفته حرکات ورزشی تان را بالا ببرید زیرا باعث می‌شود که گردش خون افزایش پیدا کند.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر