شاید برای شما مفید باشد هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری هفته پانزدهم بارداری در درون رحم اتفاقات زیادی رخ می دهد و همچنین وروجک شما در حال نرمش کردن است. مدام به شما احساس تکان خوردن می دهد. اتفاقات زیادی رخ می دهد و باعث می‌ شود که جنین با رشد و تکامل زیادی همراه باشد سیستم اسکلتی و عضلانی او تکامل …

هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری در درون رحم اتفاقات زیادی رخ می دهد و همچنین وروجک شما در حال نرمش کردن است.

مدام به شما احساس تکان خوردن می دهد. اتفاقات زیادی رخ می دهد و باعث می‌ شود که جنین با رشد و تکامل زیادی همراه باشد سیستم اسکلتی و عضلانی او تکامل یافته و قوی تر شده است.

او مدام در داخل رحم شما چرخ می خورد و به شکل حلقه کوچک و بزرگ در می آید و شما را لگد باران می کند هنگامی که احساس گرسنگی می کنید و شما در خواب هستید با چند لگد محکم تر به شما می فهماند که گرسنه اش است.

بنابراین باید تمام لگد و حرکات او را را در نظر بگیرید همچنین ممکن است حرکات منظم جنین افزایش یابد و همچنین بهتر است تمام حرکات او را با پزشک زنان و زایمان در میان بگذارید و بهتر است برای سلامت کودک و جنین خود یک سونوگرافی کلی دهید.

اگر هر گونه حالت تهوع استفراغ و اسهال داشتید حتما به پزشک خود بگویید جنین شما سکسکه می کند و با استفاده از سکسکه راه تنفسی اش باز می گردد.

در این هفته اندام های تناسلی اش به صورت کاملاً تکامل یافته است و شما به راحتی می توانید اندام های تناسلی او را ببینید.

در بدن مادر تغییرات نامحسوسی اتفاق می ‌افتد و به تدریج با کاهش تهوع روبرو می شوید. همچنین علائم زودرنجی از بین رفته است و احتمال اینکه وزن مادر چندین برابر شود زیاد است.

بهتر است قبل از اینکه بخوابید از دمنوش هایی که زیر نظر پزشک است و آرام بخش هستند استفاده نمایید همچنین بهتر است هر نوع دردی را که تجربه کردید به پزشک بگویید ممکن است ماده چسبناک از واژن شما ترشح شود اصلاً نگران نباشید.

مطالعه بیشتر:  درد ناحیه تناسلی در بانوان

پاهای خود را آویزان نکنید و بهتر است از کفش های سایز بزرگ استفاده کنید اگر مبتلا به واریس شده اید.

از جوراب و کفش مخصوص واریس استفاده نمایید. اگر به هر دلیل خوردن گوشت و پروتئین برای شما قدغن است به جای آن از پروتئین گیاهی استفاده کنید.

اگر دچار زگیل های مختلف کوچک و بزرگ در اطراف واژن و قسمت سینه خود شده سریعاً به پزشک مراجعه کنید و موضوع را با او در میان بگذارید.

ممکن است ناخن هایتان کبود شود و رنگش تیره شود بهتر است با پزشک در میان بگذارید.

این هفته یکی از هفته های مهم بارداری به حساب می آید تمام حرکات آن را ثبت و ضبط کنید.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر