شاید برای شما مفید باشد اختلالات TPO و تاثیر آن بر بارداری

اختلالات TPO و تاثیر آن بر بارداری

اختلالات TPO و تاثیر آن بر بارداری این اختلال با اختلال غده تیروئید مرتبط شده است و همچنین باعث می گردد که در قسمت جلوی گلو، گلوله ای باشد و هورمون های مختلفی به وجود بیاید که معمولاً در دوران بارداری نیاز به تیروئید بیشتر احساس می گردد. همچنین باعث می گردد که غده تیروئید …

اختلالات TPO و تاثیر آن بر بارداری

این اختلال با اختلال غده تیروئید مرتبط شده است و همچنین باعث می گردد که در قسمت جلوی گلو، گلوله ای باشد و هورمون های مختلفی به وجود بیاید که معمولاً در دوران بارداری نیاز به تیروئید بیشتر احساس می گردد.

همچنین باعث می گردد که غده تیروئید افزایش بیشتری داشته باشد و به صورت یک بیماری خود ایمنی به وجود بیاورد این اختلال یکی از بیماری‌ های خود ایمنی محسوب می ‌شود.

وزن آن حدود ۲۰ گرم است و در جلوی قسمت گردن وجود دارد و هر چقدر اندازه آن کوچکتر باشد نقش کلیدی آن موثرتر است و باعث بیماری های مختلف می شود.

اگر درمان نشود منجر به بیماری قلبی و عروقی اختلالات افسردگی اضطراب شدید ریزش مو ناکارایی جنسی بچه دار نشدن و ناباروری و مشکلات دیگر می‌شود.

این اختلال در دوران بارداری یکی از مهم ترین اختلالات به حساب می آید و باعث می شود که تیروئید مادر و کودک کم شود و رشد و نمای مغز کمتر شود.

همچنین استدلال ها آنتی بادی کمتری در خود ایجاد کند که همچنین بر تغییرات زیادی بر قسمت جنین اتفاق می افتد.

اختلالات تیروئید به معنای بروز و به وجود آمدن آنتی بادی های بدن بر علیه تیروئید است.

همچنین باعث می گردد که سیستم ایمنی بدن به از بین بردن سلول ‌های بدن بپردازد و باعث می گردد که عفونت های مختلفی در بدن رو به کاهش بیایند و باعث از بین رفتن بافت های اصلی در دوران باروری می شود.

در واقع بر علیه آنتی آنزیم های پراکسید می ‌جنگند و باعث می گردد که هورمون های مختلفی در بدن به وجود بیاید.

همچنین این هورمون ها بر روی کروموزوم ها واقع شده است و باعث جهش ژنتیک می گردد این اختلال دردسر های زیادی برای فرد باردار دارد.

مطالعه بیشتر:  بیوپسی بیضه

اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است سقط مکرر زایمان ‌های زودرس ناباروری در خانم ‌ها را به دنبال داشته باشد افرادی که به این بیماری دچار می ‌شوند تقریبا خود ایمنی تیروئید آنها چندین برابر می ‌شود و باعث می ‌شود که در بارداریش تاخیر ایجاد شود.

علت اختلالات تی پی او

اختلالات TPO و تاثیر آن بر بارداری
اختلالات TPO و تاثیر آن بر بارداری

تیپ و علل های مختلفی دارد و به معنای تغییر سطح آنزیم تیروئید بدن است و شایع‌ ترین بیماری ‌ها در آن وجود دارد که از آن می توان به اشعه الکترومغناطیسی مواد شیمیایی آفت‌ کش ‌ها فلزات سنگین وراثت ژنتیکی میزان بالای استرس و اضطراب کم شدن مواد مغذی بیماری های خود ایمنی عفونت و عدم تعادل اشاره کرد.

هر یک از این اختلالات می‌ تواند به سقط های مکرر و از بین رفتن کودک کمک فراوان کند.

علائم اختلالات تیپ ۲ در دوران بارداری چیست؟

علائم مختلفی وجود دارد که می ‌توان به مشکلات خطرناک و شایعه اشاره کرد افرادی که به تیروئید خود ایمنی مبتلا شده ‌اند می‌ توانند در اوایل بارداری چاقی زیر نظر پزشک باشند.

کم کار و پرکار بودن تیروئید شان را نشان دهد همچنین افرادی که به اختلالات تیپ 2 در بارداری مبتلا هستند ممکن است مدام احساس سرمای شدید کنند.

مدام افسرده باشند از خستگی رنج ببرند بیحال باشد ضربان قلب آن ها کم باشد وزن آنها افزایش یابد.

پوست آنها رنگ پریده باشد مفاصل شما درد کند و همچنین در دوران قاعدگی عوامل مختلفی در آن وجود داشته باشد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند صدای خشن دارند و کلسترول در خون آنها بالاتر است.

تاثیرات اختلالات TPO در دوران بارداری

تاثیرات اختلالات TPO در دوران بارداری
تاثیرات اختلالات TPO در دوران بارداری

یکی از مهمترین اختلالاتی که در دوران بارداری ممکن است رخ دهد و اختلال تیپی است بنابراین اگر قصد باردار شدن دارید بهتر است قبل از انجام باروری این تست را انجام دهید و زیر پزشک متخصص آن را انجام دهید.

مطالعه بیشتر:  اطلاعاتی در مورد فرایند پرینورافی

اگر در حین بارداری به اختلال تی پی او مبتلا شده اید بهتر است حتماً زیر نظر پزشکان را انجام دهید تا خطر اختلالات در بارداری پایین ‌تر بیاید.

تاثیر اختلالات مختلفی و بدی در بدن بچه می گذارد بنابراین بهتر است قبل از بارداری شدن تمام آن را بررسی کنید.

مثلا ممکن است اگر کنترل نشود به ۹۰ درصد موارد به سقط جنین مبتلا شود و ۵۰ درصد سقط هایی که اتفاق می ‌افتد به دلیل اختلالات مختلف است بنابراین اختلال تی پی او یکی از مهم ترین اختلالات برای بدن به حساب می‌آید که می ‌تواند منجر به مرگ افراد شود.

در آزمایش Anti TPO چه چیزی مورد بررسی قرار می گیرد؟

در این آزمایش ممکن است اختلالات بدن مورد بررسی قرار بگیرد و به اجزای مختلف و شناسایی مختلف غده چربی و پروتئین های آن می پردازد.

همچنین باعث می گردد که تاثیرات مختلفی در تیروئید به وجود بیاید و همچنین تیروئید در خون تشخیص داده شود چیزهایی مانند یک بسته کوچک پروانه شکل می باشد.

دقیقاً در قسمت گلو قرار دارد و ممکن است نفس افراد را به هم بزند باعث می گردد که هورمون های مختلف چیزهای را تحریک کند بنابراین عوامل مختلفی در به وجود آمدن تیروئید نقش فراوان دارد.

با اگر درمان نشود باعث افزایش پادتن می شود و همچنین ممکن است در پی به وجود آمدن آن بیماری های سندروم پیش از قاعدگی افسردگی سایکلوتایمیا را به وجود بیاورد علت های مختلفی دارد و افراد معمولا به آن مبتلا می شوند بنابراین قبل از انجام بارورشدن این تست را انجام دهید.

آزمایش اختلالات TPO در دوران بارداری

آزمایش اختلالات TPO در دوران بارداری
آزمایش اختلالات TPO در دوران بارداری

یکی از مهم ترین اختلالات در بدن است که ممکن است علائم مختلفی بود در آن به وجود بیاید همچنین به صورت tsh غیر طبیعی باعث افراد شدن هورمون تیروئید می شود.

مطالعه بیشتر:  سه ماهه اول بارداری

معمولاً باعث می شود که آنتی بادی در بدن وجود نداشته باشد و یکی از بیماری ‌های خود ایمنی است آزمایش های مختلف برای اختلالات تی پی او صورت می‌گیرد که آزمایش خون آزمایش ادرار یکی از انواع این آزمایش به حساب می ‌آید.

اگر رنگ آنتی بادی در بدن بیشتر از حد نرمال و طبیعی باشد احتمال اینکه به ناباروری دچار شود بسیار زیاد است.

بنابراین بهتر است قبل از زایمان یا در ماه‌های و هفته های اول بارداری است آزمایش تیروئید دهید اگر تیروئید شما در مرز باشد با دادن قرص هایی می توانید آن را کنترل کنید.

بنابراین یکی از بهترین روش ها برای انجام آزمایش به شما کمک می کند که شما بارور شوید و کودکی که شما متولد می شود سالم باشد.

به طور عادی و نرمال دو هورمون در حاملگی بسیار مهم هستند و باعث سالم ماندن و سالم به دنیا آمدن کودک می شود. هورمون استروژن و هورمون تیروئید است.

اگر هر یک از آنها به اندازه کافی بالا یا پایین نباشند ممکن است اختلالات فراوانی به وجود بیاید بنابراین اگر تیروئید در بارداری پایین تر از حد مجاز باشد ممکن است عوامل مختلفی در آن به وجود بیاید.

همچنین در قسمت اول رحم رشد پیدا کند و افراد معمولاً با آن به کم‌کاری تیروئید معمولاً در هر فرد باردار دو نفر ما به آن مبتلا می شود و یکی از اختلالات مهم به حساب می آید و اگر درمان نشود ممکن است کودک نارس به دنیا بیاید یا همچنین بمیرد.

بنابراین برای اینکه به این بیماری مبتلا نشوید باید از قرص ها و داروهایی که پزشک برای شما می گیرد استفاده کنید همچنین انجام آزمایش‌های مختلف فیبروم به درمان و از بین بردن این بیمار کمک فراوانی می‌کند.

این بیماری معمولا در افرادی که زمینه ژنتیکی دارند اتفاق می ‌افتد بنابراین اگر در خانواده شما کسی به تیروئید مبتلا است بهتر است هنگام بارداری یا قبل از بارداری به پزشکتان بگویید تا از به وجود آمدن برخی از مشکلات جلوگیری شود.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر