شاید برای شما مفید باشد اطلاعات در مورد فرایند تنگ کردن واژن

فرایند تنگ کردن واژن

اطلاعات در مورد فرایند تنگ کردن واژن به طور کلی اکثر بانوان سعی دارند که هرگونه نقص و آسیب را در نواحی مختلف بدن خود برطرف کنند. البته برخی از نواحی مانند واژن از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند و می‌ توانند علاوه بر سلامت جنسی و روانی افراد بر سلامت جسمانی دیگر اندام ها …

اطلاعات در مورد فرایند تنگ کردن واژن

به طور کلی اکثر بانوان سعی دارند که هرگونه نقص و آسیب را در نواحی مختلف بدن خود برطرف کنند.

البته برخی از نواحی مانند واژن از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار هستند و می‌ توانند علاوه بر سلامت جنسی و روانی افراد بر سلامت جسمانی دیگر اندام ها نیز تأثیرگذار باشد.

عوامل مختلفی مانند افزایش و کاهش وزن شدید، بارداری، زایمان و حتی افزایش سن می تواند عاملی برای از بین رفتن شادابی و سلامت واژن باشد.

افراد می‌ توانند در صورت بروز هرگونه آسیب به مراکز معتبر مراجعه کرده و اقدامات لازم را برای تنگ کردن واژن انجام دهند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گذشته تنگ کردن واژن فرآیندی بسیار پیچیده و نگران کننده بود.

امروزه با وجود دستگاه های پیشرفته و توسعه علم پزشکی فرایند تنگ کردن واژن و حتی عمل های مشابه با کمترین میزان عارضه انجام میشود و فرد افر می توانند طی مدت زمان بسیار کوتاهی نتیجه مطلوب را بدست آورد.

در فرآیند تنگ کردن واژن افراد می‌ توانند با کمترین میزان آسیب نتیجه مطلوب را کسب کنند که البته این فرآیند برای همه بانوان در همه گروه های سنی پس از بلوغ انجام خواهد شد.

تنگ کردن واژن برای چه کسانی مناسب است ؟

 فرایند تنگ کردن واژن
فرایند تنگ کردن واژن

زمانی که شخصی برای انجام تنگ کردن واژن به مراکز درمانی و متخصصان مراجعه می‌ کند، پزشکان ابتدا شرایط جسمانی فرد را مورد بررسی دقیق قرار می‌ دهند و تعیین می‌ کنند که آیا تنگ کردن واژن برای این فرد گزینه مناسبی است یا خیر.

مطالعه بیشتر:  بالا بردن سیستم ایمنی در دوران بارداری

موارد بسیار زیادی وجود دارد که متخصصان همه ی آنها را به طور کلی بررسی کرده و نهایتاً اعلام می‌ کنند که فرد می‌ تواند تنگ کردن واژن را به طور قطعی انجام دهد و یا گزینه مناسبی برای فرد نخواهد بود.

توجه داشته باشد که متخصصان همواره به بانوان توصیه می‌ کنند که برای تنگ کردن واژن بعد از انجام فرآیند های بارداری و زایمان، مراجعه کنند.

اگر شخصی برای تنگ کردن واژن مراجعه کند و این عمل را به طور کلی انجام دهد و پس از آن قصد زایمان  طبیعی داشته باشد، قطعا باعث از بین رفتن اثر جوان سازی و تنگ کردن واژن شده و مجدداً آسیب ها نمایان خواهد شد.

البته باید بدانید که در فرآیند تنگ کردن واژن همه شرایط فیزیکی و جسمانی افراد مورد بررسی دقیق قرار می‌ گیرد.

حتی بیماری‌ های زمینه‌ ای و داروهای مصرفی نیز از نکات مهم شمار می‌ آیند که پزشکان به آنها اهمیت داده و به طور دقیق هر کدام از آنها را بررسی خواهند کرد، زیرا بررسی همه این عوامل در نتیجه عمل تأثیر گذار خواهد بود.

تنگ کردن واژن برای کدام قسمت ها استفاده میشود؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است در زمینه تنگ کردن واژن برای افراد پیش آید، این است که در فرایند تنگ کردن واژن چه کارهایی برای کدام قسمت های واژینال انجام می پذیرد.

توجه داشته باشید که تنگ کردن واژن معمولا برای ناحیه کانال زایمان خواهد بود که بر اثر عوامل مختلف ممکن است حالت اصلی خود را از دست بدهد.

البته باید بدانید که شل شدن ماهیچه ها و از کار افتادن بخشی از آنها نقش بسیار مهمی در از بین رفتن زیبایی و کارآیی واژن خواهد داشت که شما می‌ توانید با روش‌ های مختلف سلامت و زیبایی واژن را باز گردانید.

مطالعه بیشتر:  عمل پانکچر

توجه داشته باشید که تنگ کردن واژن برای قسمت های مختلف انجام میشود و در حین عمل متخصصان می‌ تواند هرگونه فرایند زیبایی را بر همه نواحی واژن انجام دهند.

به طور معمول حد فاصله بین کانال زایمان و مقعد را پرینه می گویند که اگر این قسمت آسیب دیده باشد در فرآیند تنگ کردن واژن می‌ توانند بخش بیشتری از آن را بخیه زده و قسمت ورودی واژن را تنگ تر نمایند.

در هر صورت باید بدانید که تنگ کردن واژن در شمار عمل‌ های زیبایی قرار می‌ گیرد و متخصصان با توجه به خواسته افراد می‌ توانند فرآیند های مختلف را در ناحیه واژن انجام دهند، البته باید بدانید که خواسته افراد باید کاملاً منطقی و معقول باشد و هیچگونه آسیبی به سلامت آنها وارد نکند.

 مراقبت های پیش از انجام تنگ کردن واژن

 فرایند تنگ کردن واژن
فرایند تنگ کردن واژن

هنگامی که شخصی برای فرایند تنگ کردن واژن به مراکز درمانی و پزشکان مربوطه مراجعه می‌ کند، پزشکان شرایط جسمانی افراد را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌ دهند.

پس از تایید اینکه عمل تنگ کردن واژن برای این افراد کارآمد است فرد را موظف به انجام آزمایشات تکمیلی خواهند کرد.

در ابتدایی‌ ترین مرحله فرد باید تست بارداری انجام دهد تا پزشک اطمینان حاصل نماید که فرد باردار نباشد، زیرا انجام عمل‌ های زیبایی مانند تنگ کردن واژن برای بانوان در دوران بارداری و شیردهی به طور کامل ممنوع خواهد بود.

در مرحله دوم متخصصان از انجام تست پاپ اسمیر استفاده خواهند کرد تا بتوانند هرگونه علائم بیماری های ناشناخته را مورد بررسی قرار دهند.

در صورت سالم بودن تست پاپ اسمیر فرد موظف است آزمایش خون و آزمایشات هورمونی را به طور کامل انجام دهد و این متخصصان هستند که با بررسی میزان ترشح هورمون های اصلی از سلامت فرد اطمینان حاصل می نمایند.

مطالعه بیشتر:  عوارض قرص پیشگیری در بانوان

اگر فرد در چنین شرایط متوجه ایرادات و اشکالات مختلف در جسم خود شود، متخصصان دوره‌ های درمان را برای آنها در پیش گرفته تا افراد بتوانند پیش از انجام تنگ کردن واژن سلامت جسمانی کامل داشته باشند و هر نوع بیماری و کمبود یا افزایش ترشح هورمون ها در حد متعادل قرار بگیرند.

مراقبت های پس از انجام تنگ کردن واژن

 فرایند تنگ کردن واژن
فرایند تنگ کردن واژن

بسیاری از متخصصان همواره به افراد توصیه می‌ کنند که پس از انجام تنگ کردن واژن مراقبت های ذکر شده را به صورت اصولی و دقیق انجام دهند، زیرا این مراقبت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و نقش بسیار مهمی در نتیجه عمل خواهند داشت.

توجه داشته باشد که پس از انجام تنگ کردن واژن بهتر است از لباس های آزاد و نخی استفاده کنید، زیرا پوشیدن لباس‌ های چسبان و پلاستیکی پس از عمل می تواند سلامت شما را به خطر انداخته و آسیب‌ های مختلفی را به ناحیه واژینال وارد نماید.

همچنین اگر هرگونه خارش، التهاب و قرمزی در ناحیه واژن به وجود آمد تا مدت ۲ الی ۳ روز این فرایند کاملاً طبیعی می باشد که البته با تجویز دارو توسط پزشک بهبود پیدا می‌ کند.

اگر این فرایند ادامه دار بود بهتر است به متخصص مراجعه کرده و عوارض پیش آمده را برای او شرح دهید، در چنین شرایطی متخصصان بهتر می توانند روش های درمانی مناسب برای شما در پیش بگیرند.

نکته دیگر این است که پس از انجام تنگ کردن واژن متخصصان تا مدت زمان مشخصی انجام رابطه جنسی را برای افراد محدود می‌ کنند.

البته شما می توانید با انجام معاینه و چکاپ های به موقع از سلامت خود اطمینان حاصل کرده و فعالیت‌ های جنسی را با توجه به تشخیص پزشک آغاز نمایید.

در هر صورت باید بدانید که رعایت بهداشت فردی نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت شما خواهد داشت و می‌ تواند ناحیه واژن را از هر گونه میکروب و آلودگی و بروز عفونت در امان نگه دارد.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر