شاید برای شما مفید باشد ختنه حلقوی

ختنه حلقوی

ختنه حلقوی ختنه با حلقه ها یکی از روش‌های خوب برای پسران به حساب می‌آید ختنه یک فرآیند بسیار قدیمی و کهن برای همه انسان ‌ها به حساب می‌آمد در طول تاریخ توصیه بسیار زیادی برای انجام آن پیش آمد. عمل ختنه کردن در توصیه های مذهبی به عنوان یک عمل بسیار پسندیده و مناسب …

ختنه حلقوی

ختنه با حلقه ها یکی از روش‌های خوب برای پسران به حساب می‌آید ختنه یک فرآیند بسیار قدیمی و کهن برای همه انسان ‌ها به حساب می‌آمد در طول تاریخ توصیه  بسیار زیادی برای انجام آن پیش آمد.

عمل ختنه کردن در توصیه های مذهبی به عنوان یک عمل بسیار پسندیده و مناسب یاد می شود ختنه کردن با استفاده از روش ها و متدهای مختلفی انجام می‌ گیرد.

یکی از روش های بسیار پر کاربرد و مناسب ختنه با حلقه می باشد با حلقه توسط رینگ پلاستیکی که در اصطلاح پزشکی پلاستی بل می گویند انجام می گیرد.

برای مدت بسیار زیادی از حلقه استفاده می کنند این روش در میان اقوام ایرانی جایگاه مناسبی دارد.

از مهمترین مزیت های این روش این است که کم خطر می باشد و در مقایسه با روش های جراحی و سنتی درد آن کمتر است از روش ختنه حلقوی برای فرزندان پسری که بیشتر از همه سن دارند استفاده می کنند .

در روش حلقه نسبت به روش جراحی یا همان روش سنتی که در دوران نقاهت کم تری دارد و همچنین مراقبتهای کمتری برای آن انجام می دهند.

در عین حال میزان خونریزی و احتمال ابتلا به عفونت برای فرد حذف شده کاهش پیدا می‌کند در صورتی که می خواهید از ثابت حلقه اطلاعات بیشتر می‌شود مطالب زیر را تا انتها مطالعه کنید.

فواید کلی ختنه

ختنه حلقوی
ختنه حلقوی

در حالت کلی انواع مختلف با روش مختلف انجام می‌ شود از جمله ختنه با حلقه زمینه ‌های مذهبی و فرهنگی در جلساتی که عمل ختنه در کودکی و نوزادی برای فرزندان پسر انجام شود مزایای بیشتری خواهد داشت.

در این حال بسیاری از خطرات و بیماری ها را از بین می‌برد به عنوان مثال تجربه نشان می‌دهد فرزندان پسر که با استفاده از روش‌های مختلف از جمله حلقه تا قبل از سن ۵ سالگی ختنه شود ۲۰ برابر بیشتر از فرزندان پسری که ختنه نشده اند در معرض عفونت ها و بیماری های اندام تناسلی قرار نمی‌گیرند.

یک عارضه ان و  بیماری‌های دیگر به نام فیموزیس هست که بر اثر یک سر کشیدگی در پوست کلاهک انجام می‌شود که در صورت پیشرفته تر شدن این بیماری منافذ خروجی ادرار کاملا بسته خواهد شد و بسیاری از مشکلات را به وجود می اورد.

مطالعه بیشتر:  هفته بیست و سوم بارداری

اما در صورتیکه کودک در سن کم با استفاده از روش های مختلف حلقه کلاهک زیادی آنها کاسته می‌شود.

همچنین موضوع به اثبات رسیده است که نوزادانی که ختنه شده باشد بسیار کم در در معرض ابتلا به عفونت و سرطان آلت تناسلی و بیماری های جنسی که حتی مسری هستند قرار می‌ گیرد.

فرایند انجام ختنه با حلقه

فرایند انجام ختنه با حلقه
فرایند انجام ختنه با حلقه

روش ختنه با حلقه جزوه روش های بسیار پرکاربرد و مناسب برای ختنه پسران به حساب می آید که جزو روش های بدون خونریزی به حساب آمده است.

ختنه با حلقه ابتدا یک حلقه ای نسبتاً را در قسمت کلاهک آلت تناسلی فرزند پسر قرار می دهند و با استفاده از نخ آن را به خوبی محکم می‌کند و گره می‌زنند.

نتیجه این است که قسمت بالایی کلاهک آلت تناسلی پسر خون نمی رسد به مرور زمان رنگ آن تیره می‌شود و می‌افتد البته در گذشت ۷ روز تا ۱۰ روز نوک الت  سیاه میشود و کنده میشود.

این فرایند تا حد زیادی به افتادن بند ناف شباهت دارد انجام ختنه با حلقه برای بعضی از کودکان مناسب نیست به عنوان مثال کودکانی که در قسمت آلت تناسلی خود نقص شکلی دارند و باید با استفاده از این روش الت را درمان کنند.

پزشکان نمی تواند روش تحقیقی برای آنها باشد پیشنهاد می‌شود برای نوزادان پسر که در قسمت آلت تناسلیشان فرم بد شکلی دارد عمل ختنه با حلقه انجام نگیرد و برای خطر کردن با پزشک مشورت کنند.

در صورت تشخیص پزشکی ختنه را انجام ندهند و همچنین انجام ختنه با حلقه ولی افرادی که هیدروسل یا همان تجمع مایعات زیاد در قسمت بیضی فرد هستند هیچ وجه توصیه نمی شود.

مطالعه بیشتر:  هفته چهلم بارداری

چرا که این روند می‌تواند عوارض جدی را برای آن ها به همراه داشته باشد فرزندان پسر و کودکانی که دچار اختلالات خونی و عفونت های جدی هستند و کودکانی که مادران آنها مجبور و مصرف قرص های ضد انعقاد خون می باشد باید پزشک برایشان انجام دهد.

ختنه در صورتی که پزشک تشخیص دهد از انجام آن صرف نظر می گردد در صورتی که به دنبال یک دکتر حتنه  مناسب هستید حتماً باید از کلینیکها و بیمارستان  مختلفی را مورد بررسی قرار دهید.

مراقبت های لازم بعد از ختنه با حلقه

ختنه حلقوی
ختنه حلقوی

بعد از اینکه عمل ختنه با حلقه انجام شده قسمت الت باید به صورت تمیز نگه داشته شود و در صورت کثیفی و آلودگی ممکن است مبتلا به عفونت شود و دیر تر درمان شود ولی بهبود زخم این قسمت می توان از پماد آنتی بیوتیک مختلف ژل پترولیوم استفاده شود.

هاتنه با حلقه بعد از اینکه قسمت پوست آلت تناسلی افتاد باید پانسمان شود و طبق دستور پزشک در بازه زمانی مشخص پانسمان آن عوض شود.

همچنین این روش در فرایند ختنه با حلقه برای پسران به همراه بود ممکن است در این افراد قسمت ختنه  احساس درد کند با استفاده از مسکن‌ ها این درد کاهش پیدا می‌کند.

به مرور زمان از بین می‌رود و همچنین در برخی از مواقع می توان از اسپری بی حسی برای کاهش درد در ناحیه تناسلی استفاده کنید.

آمادگی برای ختنه

بعد از انجام عمل ختنه برای فرزند خود ابتدا باید آمادگی جسمانی او را در نظر بگیرید در این رابطه می‌تواند با یک پزشک متخصص اطفال صحبت ‌های به نظر او را هم بپرسید و تصمیم نهایی و درست را بگیرید.

مطالعه بیشتر:  شروع غذای کمکی در کودکان

در اغلب مواقع نوزادان می تواند چند روز بعد از به دنیا آمدن این جراحی را انجام دهند ممکن است در برخی از کودکان به دلایل مختلفی مثل نارس بودن ناحیه تناسلی این عمل به زود هنگام به نظر برسد.

پزشک متخصص در خصوص مزایا و معایب احتمالی آن با شما صحبت می کند بعد از آگاهی و صلاح دید پزشک می توانید فرم رضایت خود را تکمیل کند و هرچه زود تر انجام این عمل را برای کودکتان انجام دهید زیرا هرچه سن آن ها کم تر باشد درد کم تری را احساس کنند.

انواع روش های ختنه

گامپ گومکو در این روش از ابزار ویژه‌ای به نام کاوشگر برای جدا کردن پوست جلوی آلت تناسلی استفاده می کنند.

بعد یک وسیله زنگ دار روی سر آلت تناسلی می گذارند سپس پوست ختنه گاه به طرف بالا می کشند و گیره های در اطراف آن قرار می‌دهد تا جریان خون کاهش پیدا کند از پوست سر برده و برداشتن پوست ختنه گاه استفاده میشود.

گیره مگن در این روش با استفاده از یک گیره که پروانه شکل سر آلت را جدا می کند پوست آن را می کشد و با استفاده از یک گیره دیگر آن را برش می دهند ولی چند دقیقه بعد از این کار باید ان کنده شود  که دچار خونریزی نشود.

تکنیک های حلقه به تکنیک گیره گم کو است و در جداسازی با کاوش کردن پلاستیک در زیر پیشانی و بالای سر و حالت قرار می‌گیرد و برخی هم به طور مستقیم در اطراف پوست خشکی  می‌زنند.

بعد از مدتی خون رسانی به پوست وارد شود سپس می‌توان از پوسته سر آلت ببرند اما حلقه پلاستیکی باقی بماند پوست آلت تناسلی ۶ تا ۱۲ روز بعد می افتد

 

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر