شاید برای شما مفید باشد عمل پانکچر

عمل پانکچر

عمل پانکچر به عمل تخمک گیری پانکچر گفته می ‌شود این عمل با استفاده از ناباروری و عمل های دیگر صورت می گیرد و باعث می گردد که تعداد زیاد فولیکول ها رشد نماید و همچنین به اندازه هورمون های اچ سی جی تزریق کرده و همچنین عمل برای بیمارانی که بارور نمی ‌شوند و …

عمل پانکچر

به عمل تخمک گیری پانکچر گفته می ‌شود این عمل با استفاده از ناباروری و عمل های دیگر صورت می گیرد و باعث می گردد که تعداد زیاد فولیکول ها رشد نماید و همچنین به اندازه هورمون های اچ سی جی تزریق کرده و همچنین عمل برای بیمارانی که بارور نمی ‌شوند و از ناباروری رنج می‌ برند بسیار مناسب است.

همچنین عملکرد بهترین روش های بدون درد است افرادی که معمولاً از پانکچر استفاده می کنند زیر نظر پزشکان ان را انجام می دهند.

همچنین فولیکول ها آماده تخمک گیری و تخمک گذاری می شود قبل از انجام پانکچر باید تشکیل پرونده داد و در واقع با استفاده از عمل پانکچر هیچ دردی احساس نمی شود.

بیهوشی های خفیف صورت می‌گیرد همچنین پزشکان با استفاده از سونوگرافی و روش ‌های دیگر پانکچر را کنترل می‌کنند مراحل بعدی برای درمان ناباروری است.

که در واقع باعث ایجاد میکرواینجکشن می ‌شود و تعداد اسپرم ها با تخمک ترکیب می ‌شود و عمل باروری صورت می‌گیرد.

مراقبت های بعد از پانکچر

مراقبت های بعد از پانکچر
مراقبت های بعد از پانکچر

بعد از اینکه پانکچر را انجام دادید که ممکن است علایم بیهوشی داشته باشید.

بیهوشی پانکچر بسیار خفیف است و معمولا در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد شما هیچ دردی را احساس نمی کنید و همچنین می توانید بعد از مدتی به انجام کارهای روزانه خود بپردازید و همچنین ممکن است در قسمت لگن احساس درد کنید.

هزینه عمل پانکچر

هزینه عمل پانکچر اگر زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد می‌تواند یک عمل بسیار فوق ‌العاده باشد و در واقع اکثر افراد با استفاده از این روش دیگر نگران ناباروری نیستند.

این روش در کشورهای خارجی بسیار گران است و معمولاً از کشورهای خارجی برای انجام عمل پانکچر به ایران مراجعه می‌کنند اگر زیر نظر مراکز معتبر و زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد.

هزینه آن مقداری متفاوت می باشد برای اطلاعات بیشتر بهتر است راجع به قیمت هزینه ویزیت و دیگر چیز ها با پزشکان متخصص ما مشورت کنید و به مراکز ناباروری ما مراجعه کنید تا اگر قصد بچه دار شدن داره این پزشکان به شما راجع به هزینه عمل مراقبت های قبل و بعد آن بگویند.

مطالعه بیشتر:  رژیم غذایی در تعیین جنسیت جنین

بعد از عمل پانکچر چی بخوریم

معمولا افراد که این عمل را انجام می دهند بعد از انجام این عمل این سال برایشان انجام پیش می‌آید که بعد از عمل پانکچر چه چیزی مصرف کنند بهتر است بعد از اینکه علت آن چه را انجام دادید از داروهای تجویز شده استفاده کنید.

معمولاً در اکثر مواقع پزشکان ماهر متخصص پیشنهاد می کنند که از مکمل‌های پروژسترون استفاده کنید باعث می گردد که از بروز عفونت جلوگیری شود و همچنین بهتر است از مواد طبیعی مثل آب هویج آب کرفس خرما استفاده شود تا از به وجود آمدن عفونت جلوگیری شود

انتقال جنین

معمولا افرادی که ۳۰ درصد بارور می‌شوند سن مادر کمتر از ۴۰ سال باشد احتمال انتقال جنین اتفاق می ‌افتد و به جنین به رحم منتقل می شود بعد از انجام جنین به رحم تست خون سونوگرافی گرفته می شود.

اکثر افراد فکر می‌کنند که پانکچر عوارض مختلفی دارد اما با اینکه چه علائم و عوارض کمتری دارد در مواقع بسیار کم ممکن است بعد از عمل سه روز بعد از عمل دچار خونریزی و التهاب شود و به سرعت رفع می ‌شود.

همچنین افراد با مصرف داروها و مسکن ها آنها را درمان می‌کند به هوشی که برای تخمک گیری یا همان جراحی پانکچر صورت می‌گیرد بسیار کم است.

معمولاً فرد تا نیم ساعت بیهوش می شود ولی بهتر است یک هفته از انجام کارهای سنگین جلوگیری کند و کارهای خفیفی را انجام دهد.

درد عمل پانکچر بسیار کم است ممکن است بیشتر افراد هیچگونه دردی را احساس نکند و همچنین ممکن است در قسمت هایی از بدن دچار حالت تهوع دل ‌پیچه کمی کرد در بخش باسن و رحم شود.

مطالعه بیشتر:  لیفت کلیتوریس

البته با استفاده از داروهای ضد درد مثل انواع آمپول ها و مسکن ها از بین می رود مراکز ناباروری صورت می گیرد.

بنابراین اگر می خواهید عمل پانکچر را انجام دهید بهتر از قبل از آن به پزشک متخصص مراجعه کنید و تمام عوامل علت های مختلف آن را بدانید و سپس با توجه به نیازتان آن را انجام دهید.

عمل پانکچر به زبان ساده چیست؟

عمل پانکچر به زبان ساده چیست؟
عمل پانکچر به زبان ساده چیست؟

اگر بخواهیم پانکچری عمل تخمک گیری را بیان کنید بدین صورت است که عمل آی وی اف یا آی سی ای چندین مرحله دارد که یکی از بهترین روش های آن روش تخمک گذاری است.

در واقع در این روش باید زیر نظر پزشکان متخصص صورت بگیرد و به درمان هورمون ها بپردازند در این روش نیازی به برش نیز و تخم گیری از طریق دیواره واژن صورت می‌گیرد.

از وسایل مختلف صورت می‌گیرد و مایع فولیکولی وارد رحم می شود همچنین فولیکول ها رشد زیادی می‌کند و باعث می گردد که تخمک گیری از بدن خارج شود.

این حالت یکی از بدترین حالت ها برای انجام باروری است که باعث می شود فولیکول ها به حد اندازه مرحله بلوغ برسد با افزایش سن ذخیره تخمک و تخمک‌گذاری کاهش پیدا می‌کند.

بنابراین عمل پانکچر در واقع به همان عمل می گویند که توسط روش های مختلف صورت می‌گیرد که باروری با استفاده از آن اتفاق می افتد.

توصیه های روز پانکچر

بیمار باید تا یک یا دو ساعت بعد از عمل پانکچر در بیمارستان بستری شود و همچنین باید تمام دستوراتی را که پزشکان و پرستاران گفته می ‌شود را انجام دهد به فولیکول ها بپردازد و همچنین باید به قبل از وارد شدن به اتاق عمل تمام وسایل غیر استریل خود را خارج کند.

مطالعه بیشتر:  اطلاعات در مورد بستن لوله های رحمی

همچنین باید قبل از عمل پانکچر مثانه او خالی باشد و هیچگونه دردی در آن وجود نداشته باشد در واقع باید قبل از انجام عمل پانکچر به مثانه اش را خالی کند.

چگونگی انجام پانکچر

چگونگی انجام پانکچر
چگونگی انجام پانکچر

عمل پانکچر معمولاً همان عمل تخمک گذاری است که ابتدا با شستشوی واژن اتفاق می ‌افتد و معمولاً و با استفاده از یک بیهوشی کوتاه که ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از انجام می گیرد.

که بیمار درد احساس نمی‌کند و معمولاً این روش‌ ها به حساب می ‌آید و معمولاً باید زیر نظر متخصص و فوق تخصص ناباروری صورت می گیرد همچنین بیماری علائم بیماری حیاتی فرد را مورد بررسی قرار می‌ دهد.

با استفاده از مواد بیهوشی به بارور شدن فرد می ‌پردازد و متخصص جنین شناسی لوله فالوپ جنین تخمک را بررسی می‌کند.

اگر همه موارد به اندازه بود به اندازه آنها می‌پردازد و عمل پانکچر اتفاق می ‌افتد و فرد بارور می شود هنگامی که تخمک گذاری اتفاق می‌افتد تمام تخمک هایی که جمع آوری شده اند را در زیر وسیله مثل میکروسکوپ قرار می‌دهند.

سپس آن را می کارند و در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد قرار می دهند تا کیفیت تخمک را بررسی کنند و همچنین هنگامی که تخمک به بلوغ رسید تخمک کشی صورت می‌گیرد.

معمولاً اسپرم از آندروژن زوج همسر صورت می‌گیرد و باعث می‌شود که بعد از تمام این مراحل به آنالیز مایع منی بپردازند و سپس اسپرم ‌ها را خالص رسانی کنند و لقاح و ناباروری صورت گیرد.

عمل پانکچر یکی از بهترین عمل هایی است که افراد بر اساس نیاز خود از آن استفاده می کنند امروز بیشتر زوجین به دنبال بارور شدن هستند و معمولاً ۵۰ درصد زوجین به دلیل مشکلات مختلف بارور نمی‌شوند بنابراین با استفاده از عمل پانکچر باروری اتفاق می‌افتد.

پانکچر در بدن های مختلف اتفاق می‌افتد معمولا سن انجام پانکچر بین ۳۰ تا ۴۵ سال است.

افرادی که از ناباروری رنج می ‌برند با استفاده از آن می‌توانند طعم شیرین پدر و مادر شدن را بچشند.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر