شاید برای شما مفید باشد ناباروری اقایان

ناباروری اقایان

ناباروری اقایان با وجود ناباروری امروز بیشتر افراد اعتماد به نفس و امید به زندگی خود را از دست داده‌اند و باعث می شود که تمایل به زندگی کردن نداشته باشند. این یک باور غلط است زیرا امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و به وجود آمدن طب سنتی و علم پزشکی بسیاری از بیماری …

ناباروری اقایان

با وجود ناباروری امروز بیشتر افراد اعتماد به نفس و امید به زندگی خود را از دست داده‌اند و باعث می شود که تمایل به زندگی کردن نداشته باشند.

این یک باور غلط است زیرا امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و به وجود آمدن طب سنتی و علم پزشکی بسیاری از بیماری های ناباروری در مردان درمان شده است.

اغلب افراد هنگامی که ناباروری به گوش‌شان رسیده می ‌شود فکر می‌کنند که مشکل فقط از بانوان است اما این یک باور غلط است و ناباروری همانقدر که در بانوان وجود دارد احتمال اینکه در آقایان به وجود بیاید بسیار زیاد است.

بنابراین ۶۰ درصد ناباروری در خانم ها و ۴۰ درصد در آقایان اتفاق می ‌افتد.

عوامل زیادی بر ناباروری مردان موثر است که ما در این مطلب می خواهیم شما را با مهمترین عوامل و راه های درمانی آشنا کنیم برای اطلاعات بیشتر متن زیر را تا انتها بخوانید.

عوامل موثر بر ناباروری مردان

عوامل موثر بر ناباروری مردان
عوامل موثر بر ناباروری مردان

عوامل مختلف بر ناباروری در مردان وجود دارد که باعث می‌ شود آنها توان بارور شدن نداشته باشند از جمله این عوامل:

  •  مصرف بیش از حد دخانیات
  •  مصرف بیش از حد از داروهای انتی بیوتیک
  • مصرف داروهایی که حاوی استروژن هستند
  • افرادی که به بیماری های خاص مثل سرطان و سرطان پروستات مبتلا شده‌اند
  •  افرادی که تیروئید دارند.
  •  افرادی که زندگی نامناسبی دارند.
  •  چاقی بیش از حد.
  •  ابتلا به بیماری های نهفته در بیضه ها.
  •  ابتلا به بیماری فتق بیضه.

بنابراین اگر هر یک از عوامل زیر را داشتید به پزشک مراجعه کنید.

علت ناباروری در مردان

علت ناباروری در مردان
علت ناباروری در مردان

عوامل مختلف باعث می‌شود که مرد نابارور شود یکی از آنها ابتلا به واریکوسل است.

واریکوسل یکی از اختلالات شایع در مردان است که باعث ایجاد تورم و سیاهی در قسمت بیضه ها می گردد و منجر به ناراحتی در بین افراد می‌ شود همچنین افراد می توانند اسپرم منفی داشته باشند.

یعنی اسپرم آنها شکل و کیفیت خوبی نداشته باشد و با گذشت زمان از بین برود و نتواند مدت زمان زیادی در رحم و واژن باقی بماند.

مطالعه بیشتر:  کیست تخمدان

اختلال دیگری که باعث ناباروری در مردان می شود اختلالات انزال در مردان است.

این اختلال باعث از بین رفتن مجاری انتقال اسپرم شده است که باعث می ‌شود در منی اسپرم بارور وجود نداشته باشد.

همچنین افرادی که زود انزال هستند مایع منی از مثانه آنها به راحتی خارج می گردد و مقدار اسپرم که در مایع منی وجود دارد کمتر از این اختلال در مردان می ‌تواند به دلیل مبتلا شدن به انواع عفونت ها دیابت ها انواع نورولوژیک ها نقص های مادرزادی وازکتومی می باشد.

همچنین ممکن است درد زیادی را تحمل کند افرادی که در تعداد کیفیت اسپرم ها مشکل دارد به دلیل این است که استعمال زیاد دخانیات دارند یا از ماریجوانا و مشروبات الکلی زیادی استفاده می‌کنند.

همچنین پزشک برای بارور شدن آنها داروهایی را پیشنهاد می‌کند که اگر این داروها مصرف شود و مرد را بارور نکند استفاده از روش iui و ivf را توصیه می‌کند.

یکی از عواملی که باعث می ‌شود مرد بارور نشود وجود پادتن های ضد اسپرم در بیضه است.

اختلال در پا در آنها به وجود بیاید باعث می‌ شود که فعالیت های مختلف اسپرم از بین برود و نابارور صورت می گیرد اگر هر یک از این علائم را داشتید سریعاً به پزشک و مراکز باروری مراجعه کنید.

آزمایشات ژنتیکی در طی ART برای ناباروری شدید مردان

آزمایشات مختلف بر روی اسپرم صورت می‌گیرد و همچنین به صورت کامل اسپرم را آنالیز می‌کند و نشان می ‌دهد که آیا مرد می تواند بچه دار شود یا نه.

مطالعه بیشتر:  تزریق چربی به واژن

یکی از این روش ها icsi است. این ازمایش مخصوص مردان است و در ان از همه نظر اسپرم مایع منی را مورد بررسی قرار می دهند.

همچنین اگر اختلال کروموزومی وجود داشته باشد مشخص می شود.

برای افرادی که یک سال است تلاش برای باروری می‌کنند این آزمایش ‌ها ضروری است. ازمایش ژنتیکی در مقابل غربالگری ژنتیکی یکی از آزمایش های دیگری است.

این ازمایش برای مردان و افراد سالم و غیر سالم پیشنهاد می گردد.

افرادی که مشکلات خاصی ندارند اما توان بچه دار شدن ندارند و باروری آنها به عقب افتاده است از این آزمایش استفاده می‌کند و در واقع به دلیل اصلی نابارور شدن پی می ‌برند.

آزمایش پیچیدی یکی از آزمایش های دیگری است که برای اکثر بیماران که به ناباروری دچار هستند پیشنهاد می شود این بیماری انواع کروموزوم‌ ها مایع منی و موارد دیگر را بررسی می کند.

آزمایش اسپرموگرام اولین آزمایشی است که از مردان نابارور صورت می‌گیرد از مردان می خواهند که یک نمونه منی در یک ظرف استریل شده بیاورند و مدت این آزمایش حدود یک ماه طول می‌کشد و حجم مایع منی تعداد اسپرم ها تعداد اسپرم در هر میلی لیتر، اسپرم در حال حرکت و شکل طبیعی است را مورد بررسی قرار می دهند.

اگر هر یک از عوامل وجود داشته باشد می ‌فهمند که آیا اسپرم توانایی بارور شدن دارد یا نه.

یکی دیگر از آزمایش ها اندازه گیری سطح هورمون بدن مرد است در مردان با استفاده از این هورمون تمام میل جنسی و توانایی ان ها را بررسی می‌ کنند.

این هورمون حاوی مقادیر زیادی هستند و ممکن است با آزمایش خون مشخص شود. آزمایش رنگ آمیزی اسپرم است آزمایش آنتی بادی است.

اگر هر یک از این آزمایش ها را انجام دادید به راحتی می ‌توانید متوجه باروری شوید تنها در ۵ درصد مردان هنوز علت ناباروری مشخص نمی شود. بنابراین اگر از مشکلات ناباروری رنج می‌ برید بهتر است هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر:  هفته سی ام بارداری

درمان ناباروری با طب سنتی

درمان ناباروری با طب سنتی
درمان ناباروری با طب سنتی

امروز یکی از راه ‌های درمانی که برای تشخیص ناباروری صورت می‌گیرد استفاده از طب سنتی است و با استفاده از طب سنتی توصیه می‌شود که از غذاهای کم کالری استفاده شود و همچنین بهتر است از مصرف پروتئین ‌های استفاده شود که خواص زیادی دارد.

همچنین سرشار از آهن غنی و غذاهای گیاهی است در طب سنتی به مردم پیشنهاد می‌ شود که از غذاهای پرچرب استفاده نکنند زیرا باعث می ‌شود که سیستم باروری آنها با اختلالی روبه‌رو شود.

همچنین ادعاهای زیادی در رابطه با از بین بردن ناباروری وجود دارد و با استفاده از سرد مزاج صورت می‌گیرد که یکی از عوامل اصلی در به وجود آمدن ناباروری است.

بنابراین به مردان پیشنهاد می‌ شود که از مواد غذایی که حاوی زیادی ویتامین و آنتی اکسیدان است استفاده کنند.

مثلاً از لبو و هویج خیار کلم بروکلی استفاده شود و تا مدتی از لبنیات استفاده نکنند زیرا لبنیات منجر به سرد مزاجی در افراد می ‌شود و حالت اسپرم را تغییر می دهد.

از جمله کارهایی که از نظر طب سنتی برای درمان ناباروری باید انجام داد می‌ توان به روغن مالی اشاره کرد و باروری با استفاده از روغن زیتون و کنجد صورت می‌گیرد و آن را به قسمت آلت و بیضه ها می کشاند با استفاده از بادکش کمر تغییراتی در کمر ایجاد می ‌شود.

استفاده از آب گوشت در شام خوردن ترکیب نخود پیاز روغن زیتون نمک و فلفل مصرف کشمش روزانه یک مشت استفاده از عرق رازیانه خوردن دارچین خوردن مصرف زیاد خرما مصرف بادام درختی استفاده از زیتون انجیر استفاده از بادام و استفاده از سیاه دانه کنجد یونجه هویج تازه به هر شکل باعث می ‌شود که ناباروری در مردان تا حدود زیادی درمان شود.

بنابراین اگر احساس ناباروری کردید به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید این مراکز تمام سعی و تلاششان را می کنند که بیماری ناباروری شما درمان شود.

 

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر