شاید برای شما مفید باشد هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری هفته هجدهم بارداری وزن جنین بیشتر می شود و اندازه ی فلفل دلمه ای سبز بزرگ می آید. همچنین این دوره به اسم پرورش شدید نام دارد و باعث می‌شود که وزن گیری از این هفته آغاز گردد و این هفته چهره جنین زیبا تر و دلنشین تر می شود گوش ها …

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری وزن جنین بیشتر می شود و اندازه ی فلفل دلمه ای سبز بزرگ می آید.

همچنین این دوره به اسم پرورش شدید نام دارد و باعث می‌شود که وزن گیری از این هفته آغاز گردد و این هفته چهره جنین زیبا تر و دلنشین تر می شود گوش ها به صورت کامل می‌ شنوند و هرچی ک مادر و اطرافیان می گویند را می‌شنود.

همچنین سلول های مرده از بین می ‌رود و سلول ‌های به وجود می‌آید که از ورود عفونت به بدن جنین جلوگیری می‌ شود لایه روغنی به اسم ورنیکس از به وجود آمدن چین و چروک های اضافه در بدن نوزاد جلوگیری می کند.

همچنین یک سیستم عصبی قوی در کودک رخ می دهد و باعث می شود که پیام های صوتی و سلول‌های عصبی زودتر از محل خود برسند همچنین بهتر است کودک را در سونوگرافی ببرید و چهره او را مشاهده کنید.

این هفته مهارت های جنین تکامل بسیار زیادی پیدا می‌کند لگدهای او محکم می شود و مدام چنگ می زند همچنین فالوپ بزرگتر می گردد و دستگاه تناسلی او به صورت کامل رشد پیدا می‌کند.

اگر شما استراحت کنید جنب و جوش او بیشتر می‌شود و بیشتر خوشحال می گردد. زیرا اکسیژن بیشتری به او می رسد.

در هفته هجدهم بارداری به صورت زیاد و چشمگیری اشتهای شما افزایش پیدا می‌کند و وزنتان حدوداً ۷ کیلوگرم اضافه تر از روز اول می شود.

همچنین بهتر است از لباس های بارداری استفاده کنید لباس های پلاستیکی باعث سوختگی و تعریق زیاد در بدن شما می شود.

مطالعه بیشتر:  هفته سی و ششم بارداری

سیستم قلبی عروقی شما تغییرات زیادی پیدا می‌کند و همچنین ممکن است با استفاده از مشکلات چون غش کردن سرگیجه و افت فشارخون تغییرات زیادی در بدن شما به وجود بیاید.

بنابراین بهتر است تمام حرکاتی که در بدن شما اتفاق می‌افتد را به پزشک بگویید بنابراین بهتر است خاطرات شیرین ازدواج با پدرش را برای او بگویید زیرا باعث می‌شود که قبل از به دنیا آمدن شناخت زیادی نسبت به شما و پدرش داشته باشد.

اگر دچار تپش قلب شده اید اصلا نگران نباشید زیرا در این ماه احتمال اینکه شما تپش قلب بگیرید بسیار زیاد است.

از غده تیروئید شما بسیار زیادتر می شود و شما ممکن است از بی‌خوابی رنج زیادی ببرید.

بنابراین بهتر است از بیسکویت های سبوس دار و کره بادام زمینی همراه با شیر استفاده کنید زیرا باعث می گردد که خواب شما تنظیم گردد کلسیم و پروتئین بدن شما افزایش یابد بهتر است پیاده روی نماید و همچنین به حفظ شادابی پوست خود کمک کنید از مصرف غذاهای بپرهیزید و همچنین بهتر است از خوردن و نوشیدن مواد شیرینی به اضافه خودداری نمایید.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر