شاید برای شما مفید باشد هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری یکی دیگر از هفته ها که بسیار با تغییر و تحول بسیار زیادی همراه است هفته هفدهم بارداری است در این هفته جنین بزرگتر می‌شود و اندازه یک پیاز بزرگ می باشد. وزن آن حدود ۱۶۰ گرم است و قدش حدود ۱۳ سانتیمتر است بنابراین اندازه ی پیاز بزرگ در شکم است …

هفته هفدهم بارداری

یکی دیگر از هفته ها که بسیار با تغییر و تحول بسیار زیادی همراه است هفته هفدهم بارداری است در این هفته جنین بزرگتر می‌شود و اندازه یک پیاز بزرگ می باشد.

وزن آن حدود ۱۶۰ گرم است و قدش حدود ۱۳ سانتیمتر است بنابراین اندازه ی پیاز بزرگ در شکم است 50 درصد بدن جنین از چربی و اب ساخته شده است و اکنون در این هفته کودک شما چاق تر به نظر می‌رسد.

همچنین زیادی در قسمت شکم و به وجود می‌آید که باعث محافظت از او می شود یک ماده چربی سفید رنگ بر روی ان ایجاد می ‌شود تکامل همچنان ادامه دارد و محکم تر و ضخیم تر به حرکات خود ادامه می دهد.

ریه های او همچنان رشد پیدا می‌کند و همچنین ممکن است مسیر هوایی او از طریق کیسه های ریه باز شود در این هفته مدام شیطنت می‌کند و همچنین مادر ممکن است با زدن لگد او از خواب بیدار شود.

در این هفته مادر شوکه می شود و مدام در معرض استرس قرار دارد بنابراین برای اینکه از استرس ‌های او کم شود بهتر است به دکتر مراجعه کند.

در این هفته احساس بیشتری مادر حس می‌کند و وزنش بالاتر می‌رود همچنین مادر دوست دارد که مردم همه افرادی که با آنها سر و کار دارد به شکمش توجه کند افسردگی در این هفته رشد می کند.

بنابراین بهتر است راجع به احساسات تان با بقیه صحبت نمایید در این هفته ممکن است مادر دچار گرفتگی کمر خونریزی بینی کمردرد شکم درد، درد در ربات و واریس داشته باشد و سوزش حس کند.

مطالعه بیشتر:  بیوپسی بیضه

همچنین بهتر است تمام حرکات کودک را کنترل کنید و او ان هارا با پزشک در میان بگذارید اگر سر دردهای بسیار شدید دارید بهتر است با پزشک صحبت نمایید و زیر نظر پزشک متخصص داروهایی را مصرف کنید.

ممکن است در این هفته ناخن های مادر شکسته شود بنابراین بهتر است از تقویت کننده ناخن بارداری استفاده کنید سعی کنید از ناخن های کاشت استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به جنین می گردد.

بهتر است در این هفته اگر سردرد شدید داشتید یا همچنین به فشار خون بالا مبتلا شدید سریعاً به پزشک مراجعه کنید بهتر است از ورزش هایی که سنگین جلوگیری کنید.

موقع خواب به پشت نخوابید و حتماً به پهلو بخوابید زیرا ممکن است احساس خفگی به نوزاد دست دهد.

همچنین اگر می خواهید رانندگی کنید فاصله خودتان با فرمان را افزایش دهید زیرا باعث می شود که شکم شما آسیب وارد شود.

بهتر است از مواد غذایی که سرشار از ویتامین سی هستند استفاده کنید زیرا باعث جذب ویتامین به بدن شما می گردد.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر