شاید برای شما مفید باشد گیجی پستانک

گیجی پستانک

گیجی پستانک دادن پستانک و شیشیه شیر بسیار ساده به نظر می آید زمانی که نوزاد گریه می‌کند پرستار یا والدین پستان را در دهان او می‌گذارد و نوزاد با خوشحالی آن را میل می‌کرد و باعث ارام شدن نوزاد و کودک می شود. والدین نیز در آرامش و استراحت کامل به کار های خود …

گیجی پستانک

دادن پستانک و شیشیه شیر بسیار ساده به نظر می آید زمانی که نوزاد گریه می‌کند پرستار یا والدین پستان را در دهان او می‌گذارد و نوزاد با خوشحالی آن را میل می‌کرد و باعث ارام شدن نوزاد و کودک می شود.

والدین نیز در آرامش و استراحت کامل به کار های خود می ‌رسند اما مشکل این است که در زندگی واقعی مجاب کردن شیرخوار به خوردن پستانک ساده نیست.

برخی از نوزادان بلافاصله پستانک را پس می‌زند و برخی دیگر آن را به بیرون می‌اندازند والدین زمانی که تلاش می کنند استحام کنند یا اشپزی انجام دهند امیدوارند کهن کودک پستانک را بگیرد تا ارام شود ان ها بتوانند به کارهایشان برسند.

می توانید با دادن پستانک فرزندان آرام کنید

اگر فرزند شما پستانک را داخل دهان خود نگه نمی دارد و آن را یک بار بیرون می اندازد حتماً به نکات که گفته می‌شود دقت کنید

چه زمانی به کودک پستانک بدهیم

چه زمانی به کودک پستانک بدهیم
چه زمانی به کودک پستانک بدهیم

اگر از سینه های خود تا شیر بیرون می آید و می توانید از همان ابتدا از پستانک  استفاده کنید اما اگر در حال شیردهی سینه هستید سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند یا قبل از معرفی پستانک تا ۳۴ هفتگی فرزندتان صبر کنید.

مدت زمانی که طول می‌کشد تا شیردهی به طور کامل بر اکثر موارد برقرار شد و فرزندتان با شیرخوردن از سینه شما سازگار شد به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که استفاده از پستان در شیر خوردن فرزند از سینه تداخلی به وجود نمی‌آورد.

گیجی پستانک یعنی شرایطی که دو نوزاد نمی تواند پستانک یا سینه را بگیرد و در شیر خوردن دچار اختلال می شود.

مطالعه بیشتر:  هفته هجدهم بارداری

نکاتی برای دادن پستانک به نوزاد و تشویق و خوردن پستانک

نکاتی برای دادن پستانک به نوزاد و تشویق و خوردن پستانک
نکاتی برای دادن پستانک به نوزاد و تشویق و خوردن پستانک

باید صبور باشید که کودک شما پستانک می گیرد زیر یک جسم خارجی است.

احتمالاً شما هم آن را به بیرون پس می کنید همه چیز های نوزاد جدید است را می‌فرستند و قابل درک نیست که بتواند آن را تحمل کند و او نمی داند این وسیله برای تسکین او و آرام شدن پیش طراحی شده است.

ممکن است نوزاد شما در اولین بار یا حتی دومین بار شاید هم تا دهمین بار پستانک را به بیرون بیاندازد ممکن است روزی با گرفتن آن دیگر آن را رها نکند و شما را غافلگیر کند پس همیشه صبر داشته باشید پستانک را به کودکتان به عنوان یک سرگرمی معرفی کنید.

در مورد نوزادان به صورت هیستریک و گریه به وجود می‌آید و با دادن پستانک می‌توان آن را آرام کرد.

زمانی که فرزند شما ناراحت هستند باید پستانک را برای اولین بار به او بدهید احتمال زیاد این کار به جای اینکه آرامش بخش برای او باشد فرزندتان را گیج می‌کند و می‌تواند آن را آرام کند.

کار های  دیگری که می‌توانید برای گرفتن پستانک در کودکان انجام دهید این است که شیر مادر یا شیر خشک به نوزاد پستانک بمالید اگر آن را در شیر خشک شیر مادر فرو ببرید او را وسوسه می‌کند پس از گرفتن پستانک ممکن است فرزندان به مکیدن ادامه دهند.

ممکن است برای مکیدن به ایستاد این یک ترفند خوب برای نوزادان است که نمی توانند به صورت کلی تشخیص دهند که این پستانک است یا سینه مادر احتمال اینکه کودک از گرفتن پستانک سرپیچی کند بسیار زیاد است می توانید شکل شیردهی به خود.

برای گرفتن پستانک سمت گونه اش را به پستانک بچسبانیم درست مانند زمانی که به او شیر می دهید شمارش معکوس استفاده کنید تا فرزندتان را وادار کنید کاری را که می‌خواهد انجام دهد.

مطالعه بیشتر:  تست غربالگری

اگر نوزادتان به صورت تصادفی پستانک را بیرون می‌اندازد می‌تواند بعد از اینکه آن را مجددا در دهانش گذاشت پستانک را به آرامی بکشید.

می خواهید آن را بیرون بیاورید بسیاری از نوزادان به طور طبیعی در برابر این احساس مقاوم هستند این کار باعث می شود که پستانک را به محکم در دهان خود نگه دارد این کار را به اندازه کافی انجام دهید تا دیگر پستانک را در دهانش نگه دارد.

یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید شما نمی‌توانید بچه ‌ها را مجبور به خوردن و خوابیدن کنید در حالیکه این کاملاً درست است ما همچنین می‌گوییم شما نمی‌توانید فرزند خود را به پستانک خوردن مجبور کنید.

استفاده از پستانک فوایدی دارد و می‌تواند برای والدین  این آرامش و راحتی را به همراه بیاورد اما ضروری نیست و اگر فرزند شما پستانک به سمت را قبول نکرد باز هم اتفاق جدیدی نیفتاده است.

به طور کلی  برخی از نوزادان به فکر استفاده از پستانک نیستند از آنجا که اگر این کار را نکنند خطری برای سلامت آن ها ندارد آنها را به هیچ عنوان مجبور نکنید اگر واقعا می‌خواهید فرزندتان بتواند بخورد پستانک بخورد، کلید موفقیت در این راه صیر است.

این ترفند ها و نکات بعد از چند هفته تلاش برای شما کارساز نبود بهتر است راه های دیگر برای تسکین و آرام کردن کردن فرزند پیدا کنید.

به طور طبیعی گیجی نوک پستان غیر معمول نیست و این اتفاق برای کودک بعد از یادگیری نحوه صحیح مکیدن و خوردن پستامک اتفاق می‌افتد.

از نظر کودک مکیدن نوک پستان ها یا مکیدن مورد نیاز سر شیشه شیر متفاوت از این به این معنی است که کودک به سختی می تواند پستانک را با پستان مادرش تشخیص دهد و باعث سردرگمی او می شود با این حال این چیزی نیست که مادر را نگران کند.

مطالعه بیشتر:  رابطه جنسی در دوران بارداری

کودکانی که بطری یا پستانک را به شیر مادر ترجیح می‌دهند چه کاری باید انجام دهد

اولین چیزی که باید بدانید این است که چرا کودکتان شما و شیشه شیر را با هم اشتباه می گیرد.

به طور طبیعی با بیان اینکه نخوردن پستانک را ترجیح دهند همچنین می توانید با یک متخصص شیردهی و زنان و زایمان صحبت کنید و در مورد بهترین موقعیت های قفل برای کمک به کودک از شیرمادر کمک بگیرید.

دلیل ترجیح پستانک چیست

دلیل ترجیح پستانک چیست
دلیل ترجیح پستانک چیست

به طور کلی همه نوزادان با  نحوه مکیدن متولد خواهد شد و آن ها به سختی مکیدن از پستان مادر را بلد شده اند اما این کار را می‌تواند انجام دهد با این حال در بعضی از مواقع آن ها تمایل به دادن بطری دارند و مکیدن پستان برای ان ها دشوار است.

بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که علت آشفتگی نوک پستان یا پستانک این است که شیر خوردن از مادر باعث سیر شدن ان ها می شود.

اما برخی دیگر فکر می‌کنند که کودک بعد از یادگیری نوشیدن از بطری نحوه مک زدن را فراموش می‌ کنند با این حال مکیدن شیر از پستان چیزی است که از همان بدو تولد به طور غریزی می‌تواند این کار را انجام دهد.

علائم گیجی پستانک

کودک شما مکیدن پستانک برایش دشوار است و برخی از افراد جدا شدن از پستانک برایشان دشوار است.

زمانی که کودک شیر کافی از پستان مادر دریافت نکند به پستانک روی می‌آورد هنگامی که کودک از مادر دوری کند زمانی که شما دچار لخته شدن پستان شده اید و شیری که به سمت خارج می شود سفت شده باشد این نشان دهنده این است که کودک قادر به مکیدن شیر در پستان نیست.

کاهش سرعت افزایش وزن کودک را مشاهده کنید علائم بستن زبان در کودک می تواند  شیردهی را با دشواری روبرو کند.

پستانک مدل های زیادی دارد این محصول بسیار با کیفیت است در رنگ های بسیاری وجود دارد این محصول در رنگ های زیادی ساخته شده است.

دسته بندی مقالات

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر