شاید برای شما مفید باشد هایمن چیست؟

هایمن

هایمن چیست ‏hymen یا همان پرده بکارت یکی از موضوعات و مسائل بسیار مهم است که اکثر افراد به دنبال آن هستند که بدانند این دقیقا چیست و چه کاربردی دارد. ما در این متن می‌خواهیم شما را با مسائلی مثل هایمن چیست انواع مختلف هایمن، انواع پرده بکارت و همچنین اهمیت هایمن و محل …

هایمن چیست

hymen یا همان پرده بکارت یکی از موضوعات و مسائل بسیار مهم است که اکثر افراد به دنبال آن هستند که بدانند این دقیقا چیست و چه کاربردی دارد.

ما در این متن می‌خواهیم شما را با مسائلی مثل هایمن چیست انواع مختلف هایمن، انواع پرده بکارت و همچنین اهمیت هایمن و محل قرارگیری هایمن دلایل خونریزی آشنا کنیم.

بنابراین برای اطلاعات بیشتر راجع به هایمن و نکات کلیدی به شما پیشنهاد می کنیم که متن زیر را تا انتها مطالعه کنید.

پرده بکارت از باقی ماندن یک غشای جداکننده واژن در قسمت تناسلی به وجود می‌آید که نقش خاصی ندارد ولی بودن آن نشان دهنده سلامت دختر است.

باعث بسته شدن دهانه ورودی واژن می گردد که معمولاً هنگامی که پریود شروع می ‌شود از قسمتی از آن خون خارج می گردد و اغلب افرادی که دارای هایمن های مسدود هستند با درد و کیست های کوچک و بزرگ و فیبروم هایی در بدن ان ها به وجود می اید.

پرده بکارت از هر نوعی که باشد با دخول و وارد کردن الت تناسلی دچار پارگی می گردد و امروز با انجام معاینات مشخص می ‌شود.

پرده بکارت یا همان هایمن نوعی از غشایی است که در قسمت ورودی واژن را پوشش می‌ دهد و شکل ظاهری آن در بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

دستگاه تناسلی زنان و پرده مهبل از این قاعده مستثنی نیست پرده بکارت به مدل های مختلف تقسیم می شود.

انواع پرده بکارت

هایمن
هایمن

پرده بکارت انواع مختلفی دارد از جمله:

  • پرده بکارت تیغه‌ای
  • پرده بکارت غربالی
  • پرده بکارت دو سوراخ
  • پرده بکارت مسدود
  • پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی
  • پرده بکارت حلقوی

همانطور که از نام آن مشخص است در اطراف دهانه رحم قرار دارد و به صورت حلقه ای آن را پوشش می دهد پرده بکارت حلقوی می‌تواند قابل خونریزی و غیرقابل خونریزی باشد و به صورت دندان دار و گرد وجود دارد.

مطالعه بیشتر:  پرده بکارت چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

اگر می خواهید بفهمید که پرده تان از نوع ارتجاعی است یا نه باید حتماً به پزشک متخصص مراجعه کنید.

پرده بکارت (انواع پرده بکارت) دو سوراخی که تولید تیغه گوشتی در بالا و پایین در قسمت ورودی واژن قرار گرفته است و به دو دسته تقسیم می گردد و به آن پرده بکارت دو سوراخ می گوید.

پرده غربالی که در عرض واژن قرار گرفته است و سوراخ های ریزی در آن وجود دارد. پرده بکارت مسدود یک بافت گوشتی در آن به وجود آمده است و دهانه را مسدود می‌کند.

همچنین اکثر افرادی که از پرده بکارت مسدود رنج می برند امکان پریود وجود ندارد. پرده بکارت تیغه‌ای از دو تکه پرده ساخته شده است که در طول ورودی واژن قرار گرفته است.

این پرده دارای دو تکه بسیار اضافه است و دو سوراخ در اطراف آن وجود دارد از دیگر پرده های بکارت می توان به پرده بکارت هلالی پرده بکارت دو تکه پرده بکارت دندانه دار دیوار دار شرابه دار حلقوی شکل و مشبک اشاره کرد.

اهمیت پرده بکارت چیست

هایمن
هایمن

اهمیت پرده بکارت بسیار مختلف است در کشورهای آسیایی و کشورهای آفریقایی وجود پرده ی بکارت نقش بسیار مهمی دارد.

در میان بعضی از جوامع نقش آن کمرنگ است در کشورهای اروپایی و آمریکایی بود و نبود پرده بکارت اصلاً مهم نیست اما در کشورهای آسیایی مخصوصاً کشور ایران پارگی پرده بکارت در شب زفاف اتفاق می ‌افتد.

پرده بکارت در کدام قسمت واژن است

پرده بکارت انواع مختلفی دارد و معمولاً دو یا سه سانتی متر بعد از ورودی واژن قرار گرفته است فاصله پرده بکارت از دهانه واژن حدود ۲ تا ۳ سانتی متر است البته این بصورت استاندارد است و ممکن است در افراد با فرد دیگر متفاوت باشد.

دلایل خونریزی پرده بکارت

دلایل خونریزی پرده بکارت بسیار مختلف است همچنین اکثر افراد تصور می کنند که پرده بکارت از غشا مختلف پوست و چند لایه تشکیل شده است که در واقع این اعتقاد آنها بسیار دشوار است.

افرادی که به صورت کامل تحریک می شوند و قبل از رابطه نوازش می شوند احتمال خونریزی پرده بکارت آنها کمتر است.

بنابراین یکی از عواملی که باعث خونریزی شدید می شود اضطراب و استرس است. باعث می ‌شود که مهبل زن به اندازه کافی مرطوب نشود و درد و خونریزی اتفاق بیفتد.

مطالعه بیشتر:  آسم بزرگسالان

پرده بکارت از رشته ‌های عصبی ساخته شده است که درد زیادی دارد همچنین برای حفظ سلامت جسمی و روحی بانوان بهترین رابطه جنسی اگر برای اولین بار در هنگام آرامش و در محیط تاریک اتفاق بیفتد این عوامل باعث می‌شود که خونریزی پرده بکارت کاهش پیدا کند.

فعالیت های آسیب زننده به پرده بکارت

عوامل مختلف باعث پارگی و از بین رفتن پرده بکارت می شود دلایل پارگی پرده بکارت می توان به آمیزش جنسی هنگام که آلات تناسلی مرد بزرگ باشد و به شدت دخول کند پارگی پرده بکارت اتفاق می ‌افتد.

خود ارضایی از طریق وارد کردن اجسام سخت و سفت به دهانه مهبل استفاده از تامپون ها و کاپ های قاعدگی باعث از بین رفتن پرده بکارت می شود.

وارد شدن ضربه های شدید در حین تجاوز باعث از بین رفتن هایمن می شود.

سقوط از ارتفاع و پاره شدن بکارت هیچ ربطی در از بین بردن پرده بکارت ندارد و افراد زیادی احساس می‌کنند که اگر به ورزش‌هایی مثل پرش از مانع و غیره انجام دهند.

پرده بکارتشان از بین می ‌رود این یک باور غلط است و پرده بکارت از بین نمی رود.

فعالیت های ورزشی و پاره شدن پرده بکارت

فعالیت های ورزشی و مثل دوچرخه‌سواری رقص و سوارکاری هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی‌کند و باعث می‌ شود که پرده بکارت سالم بماند.

بایدها و نبایدهای پرده بکارت

هایمن
هایمن

باید ها و نباید های پرده بکارت بسیار زیاد است باید از وارد کردن اجسام سفت و تیز مثل تامپون و کارهای قاعدگی به واژن خودداری کند.

از برقراری رابطه جنسی که همراه با درد و زور و فشار باشد خودداری نمایید.

در هنگام انجام فعالیت های ورزشی مراقب باشید ضربات سنگینی را به مهبل ایجاد نکنید.

از حمل کردن اجسام سنگین خودداری کنید همچنین باید هنگامی که کاملا تحریک شده اید و فضای آرامش بخش دارید به برقراری رابطه جنسی بپردازید.

در هنگام برقراری رابطه جنسی از لوسیون های ضد درد و لوسیون های چرب کننده استفاده کنید.

دفعات نخستین رابطه جنسی ممکن است با درد همراه باشد بنابراین بهتر است زیر نظر پزشک از داروهای ضد درد استفاده کنید.

اگر بار اولتان است که رابطه جنسی برقرار می کنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا ایشان اندازه پارگی را برای شما بگویند. هنوز هم پرده بکارت در برخی از خانواده ها از حساسیت بسیار زیادی برخوردار است..

مطالعه بیشتر:  انواع پرده بکارت

روش های ترمیم پرده بکارت

روش های ترمیم پرده بکارت مختلف است و معمولاً با استفاده از روش ‌های جراحی صورت می‌گیرد. البته به غیر از روش جراحی استفاده از کپسول بکارت با گیاهان دارویی جراحی پرده بکارت امکان پذیر است.

آیا تشخیص پارگی پرده بکارت توسط خود فرد امکان پذیر است

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر امکان پذیر نیست برای این کار باید حتماً فرد به پزشک متخصص و مراکز درمان ناباروری و مراکز تشخیص هایمن مراجعه شود.

زمان مناسب برای ترمیم هایمن

زمان مناسب برای ترمیم هایمن از محدودیت زمانی برخوردار نیست و فرد هر موقع که بخواهد می تواند به ترمیم آن اقدام کنند بنابراین برای نوبت گیری می توانید از طریق سایت با مرکز ترمیم هایمن صحبت کنید تا ایشان پرده بکارت شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

آنچه که دختران باید درمورد پرده بکارت بدانند

پرده بکارت همان طور که می دانید از دو لایه تشکیل شده است که یک ناحیه آن مخاطی و لایه دیگر فیبری است که توسط آن قرار گرفته است این بافت در قسمت ورودی واژن قرار گرفته است و در واقع کار خاصی را انجام نمی ‌دهد. اگر پرده بکارت از نوع هایمن مسدود باشد می تواند درد زیادی برای دختر داشته باشد.

اگر خونریزی اتفاق نیفتاد باعث می گردد که در برخی از اوقات پرده عمیقاً پاره شود که باعث می شود آنقدر زیاد باشد که خونریزی به صورت لخته اتفاق بیفتد و باعث می گردد که لابیا ها به هم دوخته شود.

بنابراین اگر شما دارای کودک دختر هستید هنگامی که به سن بلوغ رسید بهتر است او را برای چکاب پزشکی ببرید و به پزشک بخواهد که راجع به هایمن با کودک شما صحبت کند اطلاعات لازم و چگونگی رفتار را به کودک شما بگویند تا از بروز اتفاقات بد جلوگیری شود.

آیا با وجود هایمن سالم امکان بارداری هست؟

احتمال بارداری با هایمن سالم وجود دارد زیرا همانطور که می دانید اسپرم ها بسیار جهنده هستند و اگر مایع منی بر روی مهبل بریزد باعث می ‌شود که حاملگی اتفاق افتد.

اگر ریختن مایع منی در روزهای تخمک گذاری اتفاق بیفتد احتمال بارداری بسیار زیاد است بنابراین برای حاملگی حتما نیاز نیست که فرد پرده نداشته باشد بلکه در هر صورت ممکن است فرد بارور شود.

آیا ممکن است که ضخامت پرده بکارت بسیار زیاد باشد و هیچ نوع دخولی انجام نگیرد؟

آیا ممکن است که ضخامت پرده بکارت بسیار زیاد باشد و هیچ نوع دخولی انجام نگیرد؟
آیا ممکن است که ضخامت پرده بکارت بسیار زیاد باشد و هیچ نوع دخولی انجام نگیرد؟

باید گفت که در برخی موارد ممکن است پرده بکارت به قدری بزرگ باشد که هیچ دخولی در ان نتواند صورت گیرد.

در واقع باعث می گردد که لایه های فیبری در اطراف آن وجود داشته باشد و باعث می گردد که پرده ها بسیار بزرگی داشته باشد و عادت نتواند به آنها را از بین ببرد بنابراین برای اینکه پرده های بکارت ضخیم از بین برود استفاده از عمل جراحی امکان پذیر است.

امروز برای شما پیشنهاد سردبیر